Jest decyzja ws. transferu Jakuba Świerczoka. Rekordowa kwota

Piast Gliwice wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad - poinformował portal Weszło.com. Napastnik reprezentacji Polski kosztować będzie milion euro, co jest rekordową sumą gliwickiego klubu.

Jakub Świerczok był jednym z najlepszych zawodników minionego sezonu ekstraklasy. 28-letni napastnik strzelił 15 goli i miał trzy asysty, czym zapracował na powołanie do reprezentacji Polski na Euro 2020.

Zobacz wideo Polska - Islandia. Ten piłkarz musi zastąpić Milika! Decydujący sprawdzian w cieniu problemów

Świerczok przebywał w Piaście Gliwice na zasadzie rocznego wypożyczenia z bułgarskiego Łudogorca Razgrad. Gliwiczanie zapewnili sobie jednak opcję pierwokupu za milion euro. Długo nie wiadomo było, czy klub zdecyduje się zapłacić rekordową dla siebie kwotę, jednak jak poinformował portal Weszło.com, Piast ostatecznie wykupi Świerczoka.

Świerczok przejdzie do Piasta

6. klub poprzedniego sezonu ekstraklasy ma czas na podjęcie decyzji do 15 czerwca. Teraz wydaje się już, że transfer definitywny reprezentanta Polski do drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika jest już tylko formalnością.

Świerczok jest wychowankiem MOSM Tychy. W karierze grał w takich klubach jak Polonia Bytom, FC Kaiserslautern, Zawisza Bydgoszcz, GKS Tychy i Zagłębie Lubin. Zawodnikiem Łudogorca Razgrad Świerczok został w 2018 roku. W 59 występach dla tego klubu zdobył 24 bramki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.