Oficjalnie: Wychowanek Ajaksu Amsterdam w Wiśle Kraków. Klub potwierdził transfer

Aschraf El Mahdioui nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Wychowanek Ajaksu Amsterdam, grający na pozycji defensywnego pomocnika, podpisał z klubem 3-letni kontrakt.

Zakończony niedawno sezon ekstraklasy ponownie okazał się ogromnym rozczarowaniem dla kibiców Wisły Kraków. Drużyna, która miała walczyć o miejsce w środkowej części tabeli, drugi sezon z rzędu biła się o utrzymanie w lidze. Ostatecznie wiślacy zakończyli rozgrywki na 13. miejscu z ośmioma punktami przewagi na Podbeskidziem Bielsko-Biała, które spadło do 1. ligi.

Zobacz wideo Potężne zmiany w Wiśle Kraków! Królewski: Powinniśmy zrobić to już wcześniej [SEKCJA PIŁKARSKA #89]

Wiadomo już, że latem klub czeka solidna przebudowa. Drużyny na pewno nie poprowadzi zwolniony już Peter Hyballa, a odejdzie z niej też kilku piłkarzy. Z klubem pożegnali się już: Łukasz Burliga, Rafał Boguski, Vullnet Basha, Jean Carlos Silva, Souleymane Kone, David Mawutor, Żan Medved i Uros Radaković.

Władze Bayernu Monachium przyznają się do błędu ws. Flicka. Władze Bayernu Monachium przyznają się do błędu ws. Flicka. "Nie zrobiliśmy wszystkiego"

Wychowanek Ajaksu w Wiśle Kraków

W czwartek krakowski klub ogłosił pozyskanie nowego zawodnika. Jest nim 25-letni defensywny pomocnik Aschraf El Mahdioui. Zawodnik związał się z Wisłą Kraków 3-letnią umową. Ostatnio Holender występował w słowackim AS Trencin, a do nowego klubu trafi na zasadzie wolnego transferu.

El Mahdioui to wychowanek Ajaksu Amsterdam, ale nigdy nie przebił się do pierwszego zespołu. W ojczyźnie zagrał tylko w ADO Den Haag, w którym wystąpił w 13 spotkaniach w Eredivisie. Było to w sezonie 2016/17, po którym przeniósł się na Słowację, do AS Trencin. W tym klubie był podstawowym zawodnikiem, niejednokrotnie był też kapitanem zespołu. W sezonie 2018/19 grał w eliminacjach do Ligi Europy przeciwko Górnikowi Zabrze.

Krychowiak zagrał sezon życia, ale Sousa ma inną wizję. Klucz do sukcesu leży gdzie indziejKrychowiak zagrał sezon życia, ale Sousa ma inną wizję. Klucz do sukcesu leży gdzie indziej

W zakończonym niedawno sezonie zawodnik wystąpił w 32 meczach, zdobywając jedną bramkę i notując dwie asysty.

Więcej o: