Dramatyczne sceny po meczu Piasta z Wisłą Kraków. Kibic stracił palec

Kibic Wisły Kraków stracił palec po meczu z Piastem Gliwice - informuje "Dziennik Zachodni". Według nieoficjalnych doniesień do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas próby sięgnięcia po meczową koszulkę, który zawisła na ogrodzeniu.

W niedzielę 16 maja Piast Gliwice zmierzył się z Wisłą Kraków w 30. kolejce ekstraklasy. Było to ostatnie spotkanie ligowe w tym sezonie, na którym dzięki luzowaniu obostrzeń pojawili się kibice. Ostatecznie Wisła wygrała na wyjeździe 3:2, a piłkarze postanowili przekazać fanom swoje koszulkami. Wtedy doszło do dramatycznego zdarzenia.

Zobacz wideo Agent Grosickiego atakuje kluby ekstraklasy! "Jestem zażenowany"

Kibic Wisły Kraków nie zapomni ostatniego spotkania w tym sezonie. "To był po prostu pech"

Od października kibice mogli oglądać mecze swoich drużyn tylko w telewizji. Jedyną okazją, aby podziękować za sezon, był ostatni mecz sezonu. W związku z tym kibice Wisły Kraków wybrali się na wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice. Piłkarze docenili ten fakt i po ostatnim gwizdku sędziego podeszli do trybun i rzucili fanom swoje koszulki, które zawisły na ogrodzeniu oddzielającym sektor od murawy. Podczas próby wzięci koszulki jeden z kibiców zahaczył obrączką o ogrodzenie i, jak nieoficjalnie ustalił "Dziennik Zachodni", stracił palec. Mężczyzna w wieku powyżej 30 lat został zabrany do szpitala. 

- To był po prostu pech. Takie wydarzenia czasami mają miejsce, sam pamiętam podobne przypadki, które następowały w czasie wieszania siatek w bramkach - przyznaje Krzysztof Smulski, który był delegatem PZPN na meczu w Gliwicach. - Gliwickie zdarzenie jest jednak okazją, by zaapelować do kibiców o ostrożność, żeby takie wypadki już się nie zdarzały. Jak widać nie trzeba wiele, by sprowadzić na siebie nieszczęście.

Media ustaliły również, że poszkodowany mężczyzna nie żywi urazy do organizatorów spotkania, o co potwierdzili również przedstawiciele Wisły Kraków

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.