Oficjalnie: Pięciu piłkarzy odchodzi z Cracovii. Zaledwie trzy miesiące Koseckiego

Pięciu piłkarzy nie przedłuży wygasających kontraktów z Cracovią i odejdą z klubu z końcem sezonu 2020/2021. Nową umowę z "Pasami" z kolei podpisał Portugalczyk Luis Rocha - informuje zespół z Krakowa w oficjalnym komunikacie.

Cracovia zakończyła tegoroczny sezon PKO Ekstraklasy na 14. miejscu z 32 punktami, na co złożyło się osiem zwycięstw, 13 remisów oraz dziewięć porażek. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej zespół z Krakowa rozpoczął sezon 2020/2021 z pięcioma ujemnymi punktami. To kara dla klubu za korupcję w rozgrywkach 2003/2004 ówczesnej drugiej ligi.

Zobacz wideo Jak wygląda zakulisowy rynek transferowy? Na to pytanie odpowiada raport PZPN [Studio Biznes]

Oficjalnie: Pięciu piłkarzy odchodzi z Cracovii. Luis Rocha z kolei podpisał nowy kontrakt

Cracovia poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Dawid Szymonowicz, Ivan Fiolić, Jakub Kosecki (spędził w klubie jedynie trzy miesiące),  Diego Ferraresso i Tomas Vestenicky odejdą z klubu po zakończeniu sezonu. Najdłuższym stażem w zespole mogą się pochwalić Ferrareso oraz Vestenicky, którzy dołączyli do Cracovii przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 i zagrali odpowiednio w 72 oraz 62 spotkaniach w Ekstraklasie.

Klub poinformował także o nowym kontrakcie Luisa Rochy. Portugalczyk przedłużył kontrakt z Cracovią o rok, dzięki czemu będzie występował w zespole prowadzonym przez Michała Probierza do 30 czerwca 2022 roku. - Luis przyszedł do nas w bardzo trudnym momencie i od razu stał się bardzo pewnym punktem w naszej drużynie – powiedział Probierz, cytowany przez oficjalną stronę internetową.

Jak dotąd Cracovia ogłosiła jeden transfer przychodzący. Jest to czeski środkowy obrońca Jakub Jugas, który opuścił Slavię Praga na zasadzie wolnego transferu. Defensor podpisał z krakowianami trzyletni kontrakt.

Więcej o: