Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Trzech piłkarzy opuszcza Lech Poznań

Trzech piłkarzy odchodzi z Lecha Poznań po sezonie 2020/2021. Zespół opuszczają Nika Kaczarawa, Wasyl Kraweć oraz Tomasz Dejewski - poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

"Lech Poznań nie zdecydował się skorzystać z klauzuli wykupu po okresie wypożyczenia w przypadku dwóch piłkarzy: Niki Kaczarawy oraz Wasyla Krawecia" - napisano w oświadczeniu na klubowej stronie. Nieco inna sytuacja jest w przypadku Tomasza Dejewskiego. Klub nie przedłużył kontraktu z piłkarzem, a jego umowa wygasa 30 czerwca brr.

Zobacz wideo Jak wygląda zakulisowy rynek transferowy? Na to pytanie odpowiada raport PZPN [Studio Biznes]

 Lech Poznań bez trzech piłkarzy w następnym sezonie. Klub pożegnał zawodników

Nika Kaczarawa został wypożyczony na rok z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta. W bieżącym sezonie piłkarz rozegrał siedem meczów w Ekstraklasie, sześć w Lidze Europy oraz jeden w Pucharze Polski. We wszystkich rozgrywkach zdobył jedną bramkę oraz dwie asysty. Trener Dariusz Żuraw, a następnie Maciej Skorża nie mógł w pełni wykorzystać 27-latka z powodu kontuzji. Kaczarawa wróci więc do poprzedniego klubu po 30 czerwca.

Heynckes wprost zachwycony Lewandowskim. Co za porównanie z legendąHeynckes wprost zachwycony Lewandowskim. Co za porównanie z legendą

Wasyl Kraweć z kolei dołączył do Lecha Poznań z hiszpańskiego Leganes. Od samego początku pełnił kluczową rolę w zespole. W tym sezonie we wszystkich rozgrywkach rozegrał 26 spotkań (18 w ekstraklasie). Łącznie na boisku spędził 1380 minut.

Tomasz Dejewski w Lechu występował od lipca 2019 roku. W swojej seniorskiej karierze grał tylko dla poznańskich klubów, na przemian w Warcie oraz Lechu. W tym sezonie wystąpił w dziewięciu spotkaniach (ekstraklasa i Liga Europy) oraz dziesięciu meczach eWinner II ligi. W sumie w brawach Lecha Poznań zagrał w 19 meczach, strzelając jednego gola.

Lech Poznań zakończył sezon 2020/21 na 11. miejscu w ekstraklasie. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski zdobyli bilans dziewięciu wygranych, 10 remisów i 11 porażek, co dało 37 punktów.