Ekstraklasa znowu zadziwiła. Udovicić naprawdę to zrobił!

Żarko Udovicić popisał się nieprawdopodobnym pudłem z bliskiej odległości w meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (2:1).

Była 23. minuta meczu w Białymstoku. Ceesay z prawej strony dośrodkował na trzeci metr przed bramką, gdzie nie było w niej już golkipera Jagiellonii - Xaviera Dziekońskiego. Piłka skozłowała, a Żarko Udovicić strzelił głową nad poprzeczką do pustej bramki! Obok niego biegł też Flavio Paixao, ale Serb uprzedził Portugalczyka.

Tak ma wyglądać kadra Polski na Euro 2020! Powrót po półtorarocznej przerwieTak ma wyglądać kadra Polski na Euro 2020! Powrót po półtorarocznej przerwie

Co za błąd Dziekońskiego

To nie jedyny duży kiks w tym meczu. W 61. minucie na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Karol Fila. Uderzył mocno, w sam środek bramki i fatalny błąd popełnił Xavier Dziekoński.

- Strzał z bardzo dużej odległości, ale młodziutki bramkarz Jagiellonii nie dał rady. Gdyby nie ten deszcz, nasiąknięta murawa, to nie popełniłby takiego błędu - przyznał komentator Canal+.

Ostatecznie Jagiellonia Białystok wygrała 2:1. W dziewiątej minucie prowadzenie gospodarzom strzałem z rzutu karnego dał Jakov Puljic. Na trafienie Fili, odpowiedział w 79. minucie Tomas Prikryl. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Paixao, ale sędzia Krzysztof Jakubik po analizie VAR anulowali gola, bo Portugalczyk był na pozycji spalonej.

Mistrzostwo Hiszpanii pojedzie do Madrytu! Barcelona najgorzej od 13 latMistrzostwo Hiszpanii pojedzie do Madrytu! Barcelona najgorzej od 13 lat

Jagiellonia Białystok dzięki tej wygranej zajęła dziewiąte miejsce w tabeli. Lechia Gdańsk spadła za to na siódmą pozycję.