Michniewicz planuje karierę za granicą? Mariusz Piekarski ma mu pomóc

Czesław Michniewicz został klientem grupy menedżerskiej Unidos Agency, kierowanej przez Mariusza Piekarskiego. Dla obecnego trenera Legii Warszawa to szansa, by w przyszłości zacząć pracę za granicą np. w Rosji.

"Bezprecedensowe wydarzenie w Unidos Agency jak i polskiej piłce! Zaufał nam Czesław Michniewicz, mistrz Polski, trener Legii Warszawa. Wierzymy, że o efektach tej współpracy będzie jeszcze głośno" - czytamy na oficjalnym koncie agencji menedżerskiej na Twitterze.

Zobacz wideo „Bardzo współczuję Brzęczkowi”. Michniewicz komentuje zmianę selekcjonera

Właścicielem agencji jest były piłkarz m.in. Legii Warszawa i reprezentant Polski, Mariusz Piekarski. Zawodnikami agencji są m.in. Sebastian Szymański, Michał Karbownik, Karol Świderski, Maciej Rybus, Jacek Góralski, Konrad Michalak, Damian Szymański, Artur Jędrzejczyk czy Michał Pazdan.

Szansa dla Czesława Michniewicza

Michniewicz będzie pierwszym trenerem w Unidos Agency. Dla obecnego trenera Legii Warszawa to szansa, by w przyszłości spróbować sił w zagranicznych ligach. Spore szanse Michniewicz mógłby mieć w Rosji, gdzie Piekarski często transferuje zawodników. Sam Michniewicz urodził się na Białorusi i płynnie porozumiewa się w języku rosyjskim. 

Fot. Martin Meissner / AP | twitter.com/pjona9officialKrzysztof Piątek już po operacji. Opublikował głębokie przesłanie do kibiców

Chociaż Michniewicz jest pierwszym klientem-trenerem agencji Piekarskiego, to dla menedżera współpraca ze szkoleniowcami nie jest niczym nowym. To między innymi dzięki jego znajomościom w sezonie 2015/16 trenerem Legii Warszawa został aktualny selekcjoner reprezentacji Rosji - Stanisław Czerczesow.

"Czesław Michniewicz, mistrz Polski, zaczyna współpracę z grupą Unidos Agency!!! Top Trener w top agencji to musi się udać" - napisał na Twitterze Piekarski.

Więcej o: