Wisła Kraków blisko zaskakującego transferu. Mogą mocno osłabić rywala

Wisła Kraków planuje sprowadzić dyrektora sportowego, który uporządkowałby sytuację w klubie dotyczącą m.in. kwestii transferowych. "Na tym stanowisku jest w Wiśle wakat, co wielu uważa za błąd. [...] Oferta dla Artura Płatka jest bardzo poważna i Wisła jest na niego zdecydowana" - poinformował portal WP Sportowefakty.

W ostatnich dniach panuje bardzo gorąca atmosfera w zespole Wisły Kraków. Zatrudnienie Petera Hyballii okazało się być niezbyt udanym pomysłem. Wisła pod wodzą niemieckiego trenera spisuje się bardzo słabo w ekstraklasie, a on sam skłócił się z kilkoma osobami w klubie m.in Jakubem Błaszczykowskim i Jeanem Carlosem Silvą.

Zobacz wideo "Błaszczykowski wybuchł jak wulkan". Zachowanie Hyballi to była farsa [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Kapitan Wisły w meczu z Lechem Poznań dostał tym razem trochę więcej minut i strzelił bramkę kontaktową (ostatecznie Wisła przegrała 1:2). Gola celebrował z Rafałem Boguskim i Kazimierzem Kmiecikiem, czyli legendami klubu z Reymonta. Ostentacyjnie minął przy tym Petera Hyballę. W tym meczu zagrał także Boguski, dla którego to był ostatni mecz ligowy przy Reymonta w barwach Wisły Kraków.

Wszystko wskazuje na to, że czas Petera Hyballii w Krakowie dobiega końca. Wisła Kraków utrzymała się w lidze, ale zajmuje odległe, 14. miejsce w tabeli. Peter Hyballa w roli szkoleniowca Wisły zanotował świetny początek, ale z czasem wszystko się posypało. Wisła wygrała ostatni raz 21 marca ze Stalą Mielec (3:1). Od tego czasu zespół zanotował pięć porażek i dwa remisy.

Wisła zatrudni dyrektora sportowego? "Na tym stanowisku jest wakat"

Władze Wisły powoli myślą już o nowym sezonie, planując zmiany, które mogłyby poprawić sytuację klubu, a także dokonywać bardziej udanych wzmocnień. Portal WP Sportowe Fakty poinformował, że ekipa z Krakowa mocno zabiega o sprowadzenie do klubu dyrektora sportowego Górnika Zabrze, Artura Płatka. "Na tym stanowisku jest w Wiśle wakat, co wielu uważa za błąd. Właśnie sposób dokonywania transferów przez krakowski klub nie przekonuje wielu jej kibiców. [...] Oferta dla Płatka jest bardzo poważna i Wisła jest na niego zdecydowana" - czytamy na łamach portalu.

Kontrakt Artura Płatka z Górnikiem jest ważny jeszcze przez rok, ale kwestia objęcia funkcji dyrektora w Wiśle Kraków nie jest jeszcze przesądzona. "Nie jest mu po drodze z trenerem Marcinem Broszem i wiele wskazuje na to, że jeden z nich odejdzie (Płatek ma w sumie kilka propozycji)" - możemy przeczytać w dalszej części artykułu.

Dodajmy, że Wisła Kraków bardzo intensywnie pracuje nad wzmocnieniami na kolejny sezon. Krakowianie są już pewni m.in transferu Alana Urygi i kolejnych dwóch piłkarzy, którzy wkrótce mają zostać ogłoszeni. Wisła chce też zatrudnić nowego zagranicznego trenera, a wszystko powinno się zdecydować w kolejnych dniach. 

Przed Wisłą Kraków jeszcze jeden mecz pod wodzą Petera Hyballii. Wisła zmierzy się w ostatnim meczu sezonu na wyjeździe z Piastem Gliwice w niedzielę 16 maja.

Więcej o:
Copyright © Agora SA