Wieczysta Kraków sprowadza piłkarza Wisły Kraków. Nadchodzą kolejne hity transferowe

Łukasz Burliga, obrońca Wisły Kraków będzie nowym zawodnikiem klubu z krakowskiej okręgówki - Wieczystej. Na celowniku tego klubu są inni piłkarze z ekstraklasy.

Wieczysta Kraków to prawdziwy fenomen na piłkarskiej mapie Polski. Krakowski zespół buduje swoją pozycję i już teraz jest o nim w mediach głośno. Głównie za sprawą piłkarzy, którzy tam występują. Liderami zespołu są bowiem byli reprezentacji Polski: Sławomir Peszko oraz Radosław Majewski. Oprócz nich w drużynie jest kilku innych piłkarzy z przeszłością w wyższych ligach.

Zobacz wideo Tak słabego sportowo Lecha kibice dawno nie widzieli [Naszym Okiem]

Burliga trafi do Wieczystej?

Aktualnie Wieczysta Kraków gra w krakowskiej lidze okręgowej, na szóstym szczeblu rozgrywek w Polsce. Całkowicie dominuje w rozgrywkach. Po osiemnastu meczach zespół ma komplet 54 punktów. Stracił tylko sześć goli, a strzelił aż 144. Ma imponującą średnią 8 goli na mecz

Wojciech Kwiecień, bogaty właściciel klubu, ma apetyt na więcej. Klub szuka piłkarzy, którzy mają pomóc mu w błyskawicznych awansach do kolejnych lig.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" nowym zawodnikiem będzie Łukasz Burliga. Ten 31-letni prawy obrońca jest podstawowym zawodnikiem Wisły Kraków. W tym sezonie zagrał w 21 spotkaniach ekstraklasy. Miał bramkę i asystę. W sumie w historii tych rozgrywek ma aż 246 meczów, piętnaście goli i 22 asysty.

Po sezonie wygasa mu jednak umowa i raczej nie będzie przedłużona. Nowym piłkarzem Wieczystej zostanie też Bartosz Plewka, 18-letni bramkarz III-ligowego ROW Rybnik. W Wieczystej zastanawiają się również, czy nie sprowadzić innego doświadczonego Macieja Makuszewskiego, obecnie grającego w Jagiellonii Białystok.

Innym wzmocnieniem Wieczystej może być Sebastian Bergier, 21-letni piłkarz Śląska Wrocław. Ma on już za sobą 22 występy w Ekstraklasie. W ostatnim czasie gra jednak tylko w II-ligowych rezerwach.

Więcej o: