Peter Hyballa na wylocie z Wisły Kraków? Jest pierwszy kandydat do jego zastąpienia

Coraz więcej wskazuje na to, że Peter Hyballa może przestać pełnić funkcję trenera Wisły Kraków i odejść z klubu po sezonie. Według dziennikarzy "Gazety Krakowskiej" władze krakowian znaleźli już pierwszego kandydata na zastąpienie szkoleniowca. Ma nim być Marcin Brosz.

Sytuacja Hyballi nie jest łatwa. Wisła Kraków zajmuje dopiero trzynaste miejsce w tabeli ekstraklasy, a w ostatnich sześciu ligowych spotkaniach nie odniosła ani jednego zwycięstwa - ostatni raz udało im się wygrać mecz w końcówce marca ze Stalą Mielec. To sprawia, że pojawia się coraz więcej spekulacji o możliwej zmianie trenera u krakowian.

Zobacz wideo "Lecha czeka latem totalna demolka. Skorża? Trudno doszukać się pozytywów"

Czarne chmury nad Hyballą. Zawodnik, z którym jest skonfliktowany opowiedział o trudnych relacjach z trenerem

Niedawno o trudnych relacjach z Hyballą mówił piłkarz Wisły, który jest z nim skonfliktowany - Jean Carlos Silva. - Czuję, że trener nikogo nie szanuje - wskazał zawodnik w rozmowie z portalem Interia. - W moim przypadku uważam, że jest to kwestia osobista, coś personalnego. Do tej pory tak naprawdę nie wiem, dlaczego przestałem nagle mieścić się w kadrze meczowej. Trener Peter Hyballa nic mi w tym temacie nie zakomunikował, nic nie wyjaśnił. (...) Zachowywał się nieodpowiednio wobec wielu osób w tym klubie. A tymczasem ja uważam, że najważniejsze powinno być w tym wszystkim dobro klubu. Nie piłkarze, nie trenerzy są najważniejsi, tylko ten wielki klub, Wisła Kraków - dodał Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem.

Gol Karola Podlińskiego w meczu z PogoniąPogoń znów straciła punkty! Koniec marzeń o wicemistrzostwie Polski?

Atmosfera w zespole nie wygląda zatem najlepiej. Mówi się także, że Hyballa już wie, co miałby robić po odejściu z Wisły - ma być ekspertem niemieckiej telewizji ZDF podczas nadchodzących mistrzostw Europy, ale to akurat nie jest niespodzianką. Szkoleniowiec już kilkukrotnie pojawiał się w studiu, a telewizja stworzyła o nim także spory reportaż. 

Jest pierwszy kandydat na nowego trenera Wisły. W obecnym klubie pracuje najdłużej w ekstraklasie

Za to o możliwym odejściu Hyballi mogą świadczyć nowe doniesienia dziennikarzy "Gazety Krakowskiej". Informują, że Wisła ma już szukać nowego trenera na miejsce Niemca i nawet znalazła pierwszego kandydata, z którym mogłaby się związać na najbliższy sezon.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (3:1)Jesus Jimenez show! Górnik rozbił Jagiellonię. "Mógłby próbować chodzenia po wodzie"

Zastępcą Hyballi miałby zostać Marcin Brosz, który po sezonie ma odejść z Górnika Zabrze. 45-letni szkoleniowiec pracował w klubie najdłużej spośród trenerów obecnie zajmujących się drużynami ekstraklasy. Przyszedł do Górnika 1 lipca 2016 roku, więc pracuje tam już 4 lata i 10 miesięcy. Swój najlepszy wynik z drużyną osiągnął w sezonie 2017/2018, gdy zajęła świetne, czwarte miejsce i zagrała w eliminacjach Ligi Europy.

W tym sezonie Brosz nie radzi sobie jednak tak dobrze, jak chciałyby tego władze Górnika. Klub zajmuje dziewiąte miejsce, a to wynik podobny do zeszłego sezonu, który miał zostać poprawiony. W dodatku wypalić miała się relacja na linii Marcin Brosz - Artur Płatek, choć niewykluczone, że obecny dyrektor sportowy zabrzan także odejdzie z klubu.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław (1:1)Media: Lech Poznań chce gwiazdę ligi! Gigantyczna cena za napastnika

Jeśli Peter Hyballa miałby poprowadzić Wisłę tylko do końca sezonu, pozostaną mu do rozegrania tylko dwa mecze - w sobotę Wisła podejmie u siebie Lecha Poznań, a w kolejną niedzielę zamknie sezon wyjazdowym spotkaniem w Gliwicach z Piastem.

Więcej o: