Koniec sezonu dla najlepszego piłkarza Legii. Kontuzja

Tomas Pekhart nie zagra już w tym sezonie w barwach Legii Warszawa. Poinformował o tym w czwartek Czesław Michniewicz. - Tomas ma drobny uraz po meczu z Wisłą Kraków i chcemy, aby go wyleczył - powiedział trener Legii na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem ze Stalą Mielec.

Tomas Pekhart robi furorę w Legii Warszawa, odkąd pojawił się w klubie w 2020 roku. W tym sezonie jest nie tylko najlepszym strzelcem mistrzów Polski, ale także pewnie zmierza po koronę króla strzelców Ekstraklasy. W 25 spotkaniach w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył 22 bramki i drugiego w klasyfikacji Jakuba Świerczoka wyprzedza aż o osiem trafień. Do tego dołożył po jednym golu w Pucharze Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Niestety okazuje się, że nie będzie miał już okazji, aby poprawić swój dorobek. 

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Peter Hyballa - trener Wisly Krakow.Dni Hyballi w Wiśle Kraków są już policzone. Klubowi zależy na pokoju

Tomas Pekhart opuści końcówkę sezonu. "To dobry moment, aby się wyleczył i nieco odsapnął"

Jak poinformował na konferencji prasowej przed meczem ze Stalą Mielec Czesław Michniewicz, Pekhart doznał urazu w zeszły weekend w trakcie meczu z Wisłą Kraków. Kontuzja nie jest groźna, ale sztab szkoleniowy nie chce ryzykować jego zdrowia, szczególnie że napastnika czekają przygotowania do Euro 2020 z reprezentacją Czech. 

- Tomas ma drobny uraz po meczu z Wisłą Kraków i chcemy, aby go wyleczył. Pekhart jest w stałym kontakcie z trenerem reprezentacji Czech, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Oni 24 maja rozpoczynają przygotowania, a Tomas przez ostatnie dwa lata praktycznie nie miał urlopu, nie miał kiedy wypocząć - powiedział Michniewicz. - Uznaliśmy, że to dobry moment, aby się wyleczył i nieco odsapnął. Będzie z nami na ostatnim spotkaniu z Podbeskidziem. Jeśli w najbliższej kolejce Jakub Świerczok strzeli sześć goli, to być może Tomek zagra w starciu z Podbeskidziem. Ale jeśli tak się nie stanie, to Tomek już w tym sezonie nie zagra - dodał.

Oprócz tego trener Legii przypomniał też, że Pekhart nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek po mistrzostwach Europy, ponieważ już w lipcu zacznie się Ekstraklasa i eliminacje do europejskich pucharów. - To świadomy wybór, rozmawialiśmy wczoraj na ten temat, Tomas miał podjąć decyzję wspólnie z żoną. Problem jest taki, że zaraz po tym, jak wróci z mistrzostw Europy, rozpoczynamy grę w spotkaniach o stawkę. W lipcu i sierpniu zagramy 16 spotkań, grać będziemy co trzy dni i każdy zawodnik musi być maksymalnie wypoczęty, aby dobrze wejść w sezon - zakończył szkoleniowiec.

Łukasz PiszczekGruchnęła wieść o Piszczku w Legii. Wtem na konferencji odezwał się trener Michniewicz

Spotkanie Legii Warszawa ze Stalą Mielec w ramach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się w niedzielę 9 maja o godzinie 17:30 na stadionie przy ulicy Solskiego 1 w Mielcu. 

Więcej o: