Z Leeds United do ekstraklasy? Nie tylko Legia jest zainteresowana Boguszem

Legia Warszawa, Wisła Kraków i Śląsk Wrocław są zainteresowane pozyskaniem Mateusza Bogusza. Leeds United jest skłonne go sprzedać za 1,5 miliona euro, natomiast chce zachować sobie opcję odkupu za osiem milionów euro - informuje portal WP SportoweFakty.

Wypożyczenie Mateusza Bogusza do UD Logrones dobiegnie końca po finiszu rozgrywek drugiej ligi hiszpańskiej. Młodzieżowy reprezentant Polski zagrał 19 spotkań na zapleczu Primera Division, w których zdobył jedną bramkę i jednokrotnie asystował. Po raz ostatni w pierwszym składzie zagrał 1 lutego w zremisowanym 0:0 spotkaniu z CE Sabadell. 

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Trzy kluby z Ekstraklasy zainteresowane Mateuszem Boguszem. Leeds United stawia warunki

Jak podaje portal WP SportoweFakty, poza Legią Warszawa, zainteresowane wypożyczeniem Mateusza Bogusza są Wisła Kraków oraz Śląsk Wrocław. Mistrz Polski chciałby przy okazji wypożyczenia mieć jednak kontrolę nad przyszłością pomocnika, a to może oznaczać wpisanie klauzuli wykupu. Leeds United chce uzyskać za Polaka 1,5 miliona euro, natomiast ma zamiar też zawrzeć w niej opcję odkupu za osiem milionów euro.

Mateusz Bogusz ma rozmawiać z zainteresowanymi klubami na początku maja. Jak informuje portal, nie należy spodziewać się szybkiej odpowiedzi i piłkarz raczej podejmie ostateczną decyzję w przeciągu kilku tygodni. Leeds United uważa, że Ekstraklasa nie jest najlepszym kierunkiem wypożyczenia.

Mateusz Bogusz ma ważny kontrakt z Leeds United do 30 czerwca 2023 roku. Polski pomocnik trafił do Anglii w styczniu 2019 roku za 100 tysięcy euro z Ruchu Chorzów.

Więcej o: