Niepokój w Stali Mielec. Klub złożył odwołanie, prezes uspokaja kibiców

Niepokój w Stali Mielec. Zgodnie z oficjalnym komunikatem Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN klub nie otrzymał licencji na grę w ekstraklasie w sezonie 2021/2022. Prezes Stali uspokaja kibiców, a klub złożył odwołanie od decyzji.

We wtorek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN opublikowała listę klubów, które otrzymały licencję na grę w ekstraklasie. W punkcie 15. komunikatu związek odniósł się do Stali Mielec, która zgodnie z decyzją nie może przystąpić do rozgrywek w następnym sezonie "w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego".

Zobacz wideo Legię czeka rewolucja kadrowa? Michniewicz ujawnia, gdzie jego zespół potrzebuje wzmocnień

Stal Mielec złożyła odwołanie od decyzji PZPN. "Szykowaliśmy się do tego już od kilku dni"

Na odwołanie od decyzji PZPN-u każdy klub ma pięć dni. "FKS Stal Mielec złoży w trybie natychmiastowym odwołanie i przedłoży stosowne dokumenty wypełniające wszystkie niezbędne oczekiwania licencyjne" - napisano już we wtorek w oświadczeniu klubu. 

- Wszystkie materiały mamy skompletowane i zaktualizowane. Szykowaliśmy się do tego już od kilku dni i jesteśmy przekonani, że licencję otrzymamy - uspokoił kibiców prezes Stali Jacek Klimek. Obecnie klub czeka na decyzję dot. odwołania klubu. Dodatkowo Stal Mielec wciąż walczy o utrzymanie w ekstraklasie. Kluczowy pod tym względem będzie najbliższy mecz z tegorocznym zwycięzcą Pucharu Polski, Rakowem Częstochowa

Stal Mielec zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie. Zespół trenera Włodzimierza Gąsiora ma trzy punkty przewagi nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Więcej o: