Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kuriozalne słowa trenera w ekstraklasie. Po meczu o życie. Przebił Ćwielonga

Pamiętacie jeszcze słowa Piotra Ćwielonga o niesprzyjających warunkach do gry w piłkę w niedzielne, słoneczne popołudnie? Kultową wypowiedź ówczesnego zawodnika Śląska Wrocław przebił w poniedziałek trener Podbeskidzia Bielsko-Biała, Robert Kasperczyk.

Po sobotniej wygranej Stali Mielec z Lechem Poznań (2:1) Podbeskidzie Bielsko-Biała musiało wygrać w Gliwicach z Piastem, by zwiększyć swoje szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Drużyna Roberta Kasperczyka przegrała jednak 0:2 po katastrofalnych błędach obrońców.

Zobacz wideo Legię czeka rewolucja kadrowa? Michniewicz ujawnia, gdzie jego zespół potrzebuje wzmocnień

Mimo słabej gry i porażki trener Podbeskidzia Bielsko-Biała bronił swojej drużyny na pomeczowej konferencji prasowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie argument, jakiego użył Kasperczyk. 

Kuriozalna wypowiedź Roberta Kasperczyka

- Przegraliśmy mecz, który miał średnie tempo. Tak samo było w meczu z Zagłębiem Lubin, który również graliśmy o 15. Wiedzieliśmy, że ta drużyna, która przezwycięży kryzys tej pory siestowej, poobiedniej, ta wygra - powiedział trener Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 

Wypowiedź Kasperczyka przywołała wspomnienie słów ówczesnego zawodnika Piotra Ćwielonga, który w kwietniu 2011 roku w przerwie meczu z Koroną Kielce mówił tak: - Jest ciężko, jest niedziela, godzina 17, pogoda też nie dopisuje - wypalił piłkarz o warunkach w trakcie słonecznego popołudnia. Chociaż później Ćwielong wielokrotnie tłumaczył się ze swoich słów, to jego wypowiedź i tak przeszła do historii jako jedna z najbardziej kuriozalnych.

 

Teraz tak samo może być z Kasperczykiem. Dla trenera Podbeskidzia Bielsko-Biała nie mamy jednak dobrych informacji. Kolejny mecz jego drużyna zagra już w sobotę, kiedy podejmie Wisłę Płock także o godzinie 15. Mamy nadzieję, że tym razem uda się przezwyciężyć "kryzys pory siestowej".

Oficjalnie: Jose Mourinho wraca do pracy! Sensacyjny ruch PortugalczykaOficjalnie: Jose Mourinho wraca do pracy! Sensacyjny ruch Portugalczyka

Po 28 kolejkach Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje ostatnie miejsce w lidze z 24 punktami. Zespół Kasperczyka traci trzy punkty do Stali Mielec, która rozegrała o jeden mecz mniej.