Inter wygrał i już w niedzielę może zostać mistrzem Włoch! Jest jeden warunek

Już po raz jedenasty w tym roku piłkarze Interu Mediolan zachowali czyste konto, a po dwóch golach w ostatnich 20 minutach pokonali na wyjeździe Crotone 2:0. Jeśli w niedzielę punkty straci Atalanta, to Inter zdobędzie mistrzostwo Włoch.

Zawodnicy lidera Serie A bardzo długo nie mogli pokonać defensywy Crotone, najsłabszej drużyny ligi, która dotychczas straciła też najwięcej goli w lidze (83). Dopiero w 69. minucie gola strzelił wprowadzony 240 sekund wcześniej Cristian Eriksen. Duńczyk popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego i piłka po rykoszecie wpadła do siatki.

W 83. minucie Inter cieszył się z drugiej bramki. Po świetnej kontrze trafił Romelu Lukaku. Sędzia jednak odgwizdał pozycję spaloną. W drugiej minucie doliczonego czasu gry ekipa z Mediolanu dopięła swego. Po kolejnym, dobrym kontrataku, zespołową akcję sfinalizował Achraf Hakimi, który strzelił między nogami bramkarza.

Podopieczni Antonio Conte już po raz jedenasty w tym roku zachowali czyste konto. Mają też najmniej straconych goli w lidze (29). Drugi w tej klasyfikacji jest Juventus (30).

Inter Mediolan po tym zwycięstwie, cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, ma już trzynaście punktów przewagi nad wiceliderem - Atalantą. Jeśli drużyna Gasperiniego nie wygra w niedzielę u siebie z Sassuolo (godz. 15), to Inter po  jedenastu latach przerwy będzie cieszył się ze zdobycia mistrzostwa Włoch.

Natomiast Crotone straciło już nawet matematyczne szanse na utrzymanie w Serie A.