Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paweł Wszołek wymownie o przyszłości w Legii: Byłem traktowany niesprawiedliwie

- Nie jestem taką osobą, która jest zachłanna na pieniądze. Nie chodzi w tym wszystkim o pieniądze [...] Chciałbym się rozwijać i jeszcze sprawdzić w innych ligach, jak nie dojdziemy do porozumienia - powiedział Paweł Wszołek po zremisowanym 0:0 meczu z Wisłą Kraków, dodając, że czuł się w ostatnim czasie traktowany niesprawiedliwie.

Legia Warszawa zremisowała 0:0 z Wisłą Kraków w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Pewni tytułu legioniści nie zachwycili, a Czesław Michniewicz zdecydował się w tym spotkaniu wpuścić na murawę zawodników, którzy w ostatnich tygodniach występowali mało lub wcale. Wśród nich znalazł się m.in. Paweł Wszołek, który w 66. minucie zastąpił Filip Mladenovicia. Po meczu piłkarz, któremu kontrakt kończy się po zakończeniu tego sezonu, wypowiedział się na temat przyszłości w klubie.

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Paweł Wszołek wymownie o przyszłości w Legii: Ostatnio nie byłem traktowany sprawiedliwie

–  Umowa? Mogę szczerze powiedzieć, że jesteśmy na etapie rozmów. W piątek rozmawiałem z prezesem i dyrektorem sportowym na temat przedłużenia kontraktu. Wola była po jednej i drugiej stronie, natomiast rozbieżności finansowe nas dzieliły. Nie jestem taką osobą, która jest zachłanna na pieniądze. Nie chodzi w tym wszystkim o pieniądze. Myślę, że jak coś by się miało wydarzyć, to bardziej będą decydowały względy tego, że chciałbym się rozwijać i jeszcze sprawdzić w innych ligach, jak nie dojdziemy do porozumienia – powiedział Wszołek w pomeczowej rozmowie z Canal +, dodając, że ostatnie dwa lata były jego najlepszym w karierze, głównie ze względu na mistrzostwa Polski zdobyte z Legią Warszawa. 

Mateusz Lis uratował Wisłę Kraków przed porażką z Legią w WarszawieMateusz Lis uratował Wisłę Kraków przed porażką z Legią w Warszawie

Wszołek odniósł się także do faktu, że w ostatnich meczach nie grał bądź wchodził na ostatnie minuty. – Nie chodzi o żadne względy sportowe czy żal do trenerów. Szanuję to, że np. zaczynam mecz z ławki rezerwowych, to nie jest dla mnie żaden problem. Mam też inne opcje, muszę je rozważyć. Na pewno oferta Legii jest satysfakcjonująca. Jak mam być szczery - a zawsze jestem - to uważam, że w ostatnim czasie nie byłem traktowany sprawiedliwie – dodał także. 

Paweł Wszołek rozegrał w tym sezonie 23 mecze, w których strzelił trzy gole i sześciokrotnie asystował. W minionym miesiącu zawodnik stracił miejsce w wyjściowym składzie, nie wystąpił m.in. w kluczowych dla losów tytułu spotkaniach z Pogonią Szczecin i Piastem Gliwice. Piłkarz trafił do Legii jesienią 2019 roku. 

Mecz Śląsk Wrocław kontra Zagłębie Lubin. Pod Stadionem Wrocław zebrali się kibice, którzy nie mogli wejść na mecz. Zgromadzenie zabezpieczała policjaKibice Śląska rzucali racami w stronę policjantów. "Dla mnie to jest cyrk" [WIDEO]