Koszmarne derby. Gole nawet nie były blisko, absurdalna czerwona kartka po ostatnim gwizdku

Śląsk Wrocław zremisował z Zagłębiem Lubin 0:0 w piątkowych derbach Dolnego Śląska, rozgrywanych w ramach 28. kolejki ekstraklasy. Obie drużyny nie wykorzystały okazji do awansu na czwarte miejsce w tabeli. Zagłębie ponadto straciło Sasę Balicia, który obejrzał po końcowym gwizdku absurdalną czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.

Mimo że oba zespoły wciąż walczą o czwarte miejsce, które przy zwycięstwie Rakowa Częstochowa w Pucharze Polski może dać grę w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, Śląsk i Zagłębie w piątkowych derbach zrobiły bardzo niewiele, aby sięgnąć po trzy punkty. Wystarczy wspomnieć, że obie drużyny oddały po zaledwie jednym celnym strzale przez 90 minut.

Najgroźniejszą sytuację na początku drugiej połowy miało Zagłębie, gdy po podaniu Patryka Szysza przed bramką Śląska nie trafił w piłkę Dejan Drażić. Nie było także typowej derbowej walki - sędzia Mariusz Złotek pokazał piłkarzom zaledwie dwie żółte kartki, a tak naprawdę większe emocje pojawiły się dopiero po jego końcowym gwizdku.

Wielkie emocje do ostatniej minuty w Płocku. Kuciak bohaterem Lechii!Wielkie emocje do ostatniej minuty w Płocku. Kuciak bohaterem Lechii!

Mimo że Śląsk i Zagłębie w tym spotkaniu nie stworzyły sobie ani jednej okazji stuprocentowej, zawodnik gości Sasa Balić był tak wściekły na to, że arbiter nie pozwolił Zagłębiu rozegrać wrzutu z autu, że za bardzo intensywne protesty obejrzał od sędziego Złotka czerwoną kartkę. Można się spodziewać, że w ten sposób sezon 2020/21 dla czarnogórskiego obrońcy właśnie się zakończył.

Po piątkowym remisie Śląsk Wrocław traci dwa, a Zagłębie Lubin jeden punkt do czwartej w tabeli Lechii Gdańsk. Wszystkie trzy drużyny muszą jeszcze czekać na to, jak w tej kolejce poradzą sobie Warta Poznań i Piast Gliwice, które przy zwycięstwach mogą wskoczyć tuż za ligowe podium.