Osłabienie Legii Warszawa. Klub nie spełnił oczekiwań finansowych

Paweł Wszołek najprawdopodobniej opuści Legię Warszawa po zakończeniu obecnego sezonu. Wraz z końcem czerwca wygasa obecne umowa zawodnika z klubem, a strony wciąż nie porozumiały się ws. nowego kontraktu. I nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie.

- Rozmawiamy z kilkoma kluczowymi zawodnikami. Chcemy, żeby zostali, ale wiele zależy też od nich, bo z drugiej strony mamy też swoje realia i ograniczenia. Już nie wchodząc w szczegóły i konkretne nazwiska: niektóre oczekiwania finansowe mocno przerosły moje oczekiwania, ale to nie znaczy, że się nie dogadamy - mówił przed tygodniem właściciel i prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

Zobacz wideo Legię czeka rewolucja kadrowa? Michniewicz ujawnia, gdzie jego zespół potrzebuje wzmocnień

Wiele wskazuje na to, że miał on na myśli m.in Pawła Wszołka, któremu z końcem czerwca kończy się kontrakt z mistrzami Polski. Serwis Legia.net poinformował, że klub przedstawił zawodnikowi nową umowę, jednak ta była daleka od jego oczekiwań. Wszołek oczekiwał podwyżki, czego nie przewiał stołeczny klub.

Na odejście skrzydłowego z Legii zapowiadało się od dłuższego czasu. Piłkarz nie ukrywał, że ma oferty z klubów zagranicznych, co na pewno nie upraszczało pozycji negocjacyjnej mistrzom Polski. - Na razie jestem na etapie rozmów z władzami klubu. Zawsze mam szacunek dla swojego pracodawcy, nie ma znaczenia, czy w przyszłym sezonie będę piłkarzem Legii, cały czas daję z siebie maksimum. Inne kluby wiedzą, że moja umowa wygasa w czerwcu, że od stycznia mogę już podpisać kontrakt z nowym klubem. Mam oferty z różnych lig, tych najlepszych również. Nie będę tego ukrywał. Chciałbym zostać przy Łazienkowskiej, ale jeśli to się nie uda, poradzę sobie - mówił Wszołek na początku kwietnia.

Paweł Wszołek odejdzie z Legii

I dodawał: Dla mnie pieniądze nigdy nie były najważniejsze, ale nie powiem, że są nieistotne. Trzeba rozsądnie spojrzeć na to, ile w danym wieku można zarobić. Każdy piłkarz wie, jak takie rozmowy wyglądają, wszyscy walczą o swoje. Z respektem i rozsądkiem. Rozmawiamy, mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i zostanę w Legii.

Spain Soccer Europa LeagueLiga Europy. Kiedy rewanże? Jakie wyniki premiują zespoły do awansu do finału?

Teraz wiele wskazuje na to, że po najbliższych meczach z Wisłą Kraków, Stalą Mielec i Podbeskidziem Bielsko-Biała Wszołek opuści klub. Tego samego nie można powiedzieć o Marko Vesoviciu, który tak samo jak Wszołek, pełni rolę prawego wahadłowego w ustawieniu z trójką środkowych obrońców. Mimo że Czarnogórcowi także kończy się umowa, to on najprawdopodobniej zostanie w Legii.

Saka faulowanyManchester Utd zmiótł Romę z murawy! Arsenal uratował szanse na finał

Wraz z końcem sezonu kontrakty z mistrzami Polski kończą się nie tylko Wszołkowi i Vesoviciowi, ale też Arturowi Borucowi, Radosławowi Cierzniakowi, Igorowi Lewczukowi, Inakiemu Astizowi, Mateuszowi Cholewiakowi i Arielowi Mosórowi. Grę w Legii zakończyli już też wypożyczeni odpowiednio z Brentford FC oraz Dynama Kijów: Joel Valencia i Artem Szabanow. Pierwszy nie potrafił przekonać do siebie Czesława Michniewicza, drugi doznał poważnego urazu, przez który na pewno nie zagra do końca sezonu.

Więcej o: