Właściciel Rakowa Częstochowa nie ma żadnych wątpliwości po mistrzostwie dla Legii

- Mistrzem Polski jest Legia... - pisze na Twitterze Zbigniew Boniek, gratulując warszawskiemu klubowi 15. mistrzostwa Polski. Za to właściciel Rakowa Częstochowa pisze o Legii, że "była w tym sezonie zdecydowanie najlepsza".

Legia Warszawa w środę wieczorem została mistrzem Polski po raz 15.! Zapewniła sobie tytuł dzięki remisowi Rakowa Częstochowa w wyjazdowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok (0:0). Na trzy kolejki przed końcem sezonu Legia ma 59 pkt, czyli o dziewięć więcej od drugiego Rakowa i trzeciej Pogoni Szczecin. Dodatkowo Warszawianie zostali samodzielnymi liderami klasyfikacji mistrzostw Polski - do tej pory mieli 14 mistrzostw, czyli tyle samo co Ruch Chorzów i Górnik Zabrze >>

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Zbigniew Boniek gratuluje i komplementuje Mioduskiego oraz Michniewicza

- Mistrzem Polski jest Legia... Gratulacje dla właściciela Dariusza Mioduskiego, dla trenera Czesława Michniewicza, dla drużyny i wszystkich tych, którzy pracują i kibicują Legii - napisał Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

- Gratulacje dla Legii. Byliście w tym sezonie zdecydowanie najlepsi. Powodzenia w walce o Ligę Mistrzów - napisał Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa (to Raków był ostatnią drużyną, która miała choćby matematyczne szanse na wyprzedzenie Legii).

- Całkowicie zasłużone i w dobrym stylu zdobyte mistrzostwo Polski! - pisze Cezary Kucharski, były piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski.

- Ten tytuł ocenimy oczywiście późnym latem, gdy Legia się będzie bić o Europę. D. Mioduski twierdzi, że celem jest awans do Ligi Europy, mi się wydaje, że sukcesem będzie Liga Konferencji (ta nazwa...). Tymczasem oczywiście gratulacje, chociaż sprawa była rozstrzygnięta dawno temu - pisze Piotr Żelazny, dziennikarz z magazynu "Kopalnia".

- Kolejne mistrzostwo, gratulacje, zasłużone na 200 procent, bez dwóch zdań. Dobra robota Czesława Michniewicza, przyzwoita drużyna. Teraz niech się chwilę pocieszą, ale pracy jest dużo. Bo tytuł dla Legii, to krok, a nie cel. Sprawdzian w europejskich pucharach. Brawo, gratulacje! - pisze Adam Dawidziuk z Legia.net.

Najbliższy mecz Legia Warszawa rozegra w sobotę z Wisłą Kraków (15:00). Transmisja na żywo w Canal+ Sport w Player.pl.

Więcej o: