Legia Warszawa po raz 15. mistrzem Polski! Raków Częstochowa zmarnował swoją okazję

Jagiellonia Białystok bezbramkowo zremisowała z Rakowem Częstochowa, a to oznacza, że w tym sezonie już nikt nie dogoni Legii Warszawa!

- Nie chcę zostać mistrzem, siedząc przed telewizorem. Nie wiem jak moi koledzy z zespołu, ale myślę, że myślą podobnie - powiedział Tomas Pekhart, napastnik Legii. Gracze Rakowa go jednak nie posłuchali. Ale od początku.

W pierwszej połowie Dominik Holec i Pavels Steinbors zachowali czyste konta, bo popisali się kilkoma niezłymi interwencjami. Szczególnie ten drugi, np. w starciu z Jarosławem Jachem. Jednak bramkarz Jagiellonii odniósł kontuzję tuż przed przerwą i został zmieniony przez Xaviera Dziekońskiego, utalentowanego 17-latka. W 44. minucie sędzia podyktował rzut karny, po starciu Jacha z Jesusem Imazem. Powtórki wideo pokazały jednak, że 30-letni Hiszpan w tej sytuacji dużo dodał od siebie, więc arbiter zmienił zdanie i anulował jedenastkę.

Po zmianie stron wiele ciekawego się nie działo. Obie drużyny grały bardziej zachowawczo, a gdy już przedostawały się pod bramkę rywali, to raziły nieskutecznością.

Mikael Ishak może pobić rekord Roberta Lewandowskiego. Napastnik Lecha Poznań może przejść do historiiPiłkarz Lecha Poznań może przebić Roberta Lewandowskiego! Zostały mu trzy szanse

Sytuacja w tabeli

W miniony weekend Legia Warszawa wygrała 1:0 z Lechią Gdańska i przy porażce Pogoni Szczecin ze Stalą Mielec zwiększyła przewagę nad Portowcami do dziewięciu punktów. Choć formalnie zespół Kosty Runjaicia może na koniec sezonu zrównać się punktami z Legią, to z racji niekorzystnego bilansu bezpośrednich spotkań aktualnego lidera już nie wyprzedzi. Tylko zespół Marka Papszuna miał matematyczne szanse, ale musiał wygrać. A że tylko zremisował, to Legia Warszawa zdobyła 15. mistrzostwo Polski w historii.

Legia Warszawa - Lech Poznań. Dariusz Żuraw i Czesław MichniewiczMichniewicz zdradził, kogo chciałby zatrzymać na kolejny sezon. "Jest bardzo ważną postacią"

Następny mecz Legia rozegra w sobotę z Wisłą Kraków o 15:00. Transmisję można oglądać w Canal+ Sport w Player.pl.