Kolejny piłkarz z Ekstraklasy ma zagrać w Wieczystej!

Wieczysta Kraków po raz kolejny zaskakuje ruchami transferowymi. W zespole grającym w krakowskiej klasie okręgowej występuje już kilku piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie. Dołączyć do nich ma reprezentujący obecnie barwy Wisły Kraków Łukasz Burliga.

Wieczysta Kraków przeprowadziła już kilka głośnych ruchów transferowych. Do drużyny dołączyli wcześniej między innymi Sławomir Peszko czy Radosław Majewski. Przed rozpoczęciem nowego sezonu klub planuje dokonać kolejnych wzmocnień.

Łukasz Burliga zasili szeregi Wieczystej Kraków

Jak informuje WP, do zespołu ze stolicy Małopolski dołączy Łukasz Burliga. 32-latek do końca obecnego sezonu będzie reprezentował barwy Wisły Kraków, natomiast od początku następnych rozgrywek będzie występował na poziomie klasy okręgowej. W tym sezonie Burliga zagrał 19 meczów. Zaliczył jedną bramkę i jedną asystę. 

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że za pięć lat Wieczysta będzie w ekstraklasie" [REPORTAŻ]

Łukasz Burliga jest wychowankiem Wisły Kraków. W pierwszym zespole Białej Gwiazdy pojawił się w 2009 roku. W kolejnych latach obrońca był wypożyczany do Floty Świnoujście i Ruchu Chorzów, natomiast w lutym 2016 roku przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Po trzech latach Burliga ponownie został zawodnikiem Wisły.

Wieczysta na drodze do awansu

Wieczysta, którą prowadzi znany szkoleniowiec Przemysław Cecherz, to jeden z ambitniejszych projektów w polskim futbolu. Drużyna występuje obecnie w grupie drugiej krakowskiej okręgówki i jest pewniakiem do awansu. Wygrała wszystkich czternaście meczów z rewelacyjnym bilansem bramkowym 114:6.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.