Gol stadiony świata dla Podbeskidzia! Lech w szoku. "O rany". Wielki krok ku utrzymaniu

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Lecha Poznań 1:0 w 27. kolejce ekstraklasy. O triumfie gospodarzy zdecydowała kapitalna bramka Marko Roginicia.

Do 74. minuty mecz w Bielsku-Białej moglibyśmy uznać za spotkanie, o którym należy jak najszybciej zapomnieć. Przed przerwą najciekawszym wydarzeniem był strzał z dystansu Desley'a Ubbinka i interwencja Mickey'a van der Harta, a w drugiej połowie kilka zablokowanych uderzeń piłkarzy Lecha Poznań.

We wspomnianej, 74. minucie, Marko Roginić zadbał o rekompensatę nudów, jakie zaserwowały nam obie drużyny. Chorwat przejął piłkę, po tym jak na połowie Lecha stracił ją Lubomir Satka, podciągnął z nią kilka metrów i oddał strzał, którym nie dał najmniejszych szans na interwencję bramkarzowi gości.

Bilbao wściekłe po decyzji UEFA! Żądają odszkodowania po odebraniu Euro 2020Bilbao wściekłe po decyzji UEFA! Żądają odszkodowania po odebraniu Euro 2020

Roginić jak van Basten

"O rany" - tak krótko skwitował tego gola komentujący mecz Bartosz Gleń, który jednocześnie porównał uderzenie Roginicia do tych, jakie oddawał legendarny Marco van Basten.

Chociaż Podbeskidzie Bielsko-Biała wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, to dzięki wygranej odskoczyło na trzy punkty od ostatniej Stali Mielec. Lech z 33 punktami zajmuje 9. miejsce. Następny mecz Podbeskidzie rozegra 3 maja, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Piastem Gliwice. Dwa dni wcześniej Lech Poznań podejmie Stal Mielec.