Ekstraklasa znowu zadziwia. Reakcji bramkarza przy golu nie da się wytłumaczyć

Wisła Płock zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2 w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Kuriozalną bramkę z rzutu wolnego w 79. minucie zdobył Mateusz Szwoch po niezrozumiałej reakcji Xaviera Dziekońskiego.

Jagiellonia Białystok przystępowała do meczu z Wisłą Płock w dobrych nastrojach, ponieważ w czterech ostatnich meczach udało im się zgromadzić siedem punktów, z czego sześć z nich wywalczyli w meczach z Cracovią (2:1) i Lechem Poznań (3:2). Wygrana z zespołem prowadzonym przez Macieja Bartoszka dałaby jej możliwość przeskoczenia Górnika Zabrze i zbliżenia się na punkt do Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin, które zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce w tabeli. Tak się jednak nie stało.

Kuriozalne zachowanie Xaviera Dziekońskiego przy strzale Mateusza Szwocha

Początek niedzielnego meczu należał do drużyny z Płocka, która regularnie pojawiała się w polu karnym przeciwnika i częściej utrzymywała się przy piłce. Bramkę w pierwszej połowie zdobyła jednak Jagiellonia Białystok, konkretniej za sprawą Jesusa Imaza, który wykorzystał podanie Macieja Makuszewskiego i swoim uderzeniem pokonał Krzysztofa Kamińskiego.

Od początku drugiej połowy odważniej atakowała Wisła, natomiast jej strzały nie zostały zamienione na bramkę na 1:1. W 61. minucie prowadzenie Jagiellonii podwyższył Bartosz Bida, który uderzył futbolówkę z kilku metrów. Kontaktową bramkę dla płocczan zdobył Mateusz Szwoch z rzutu wolnego. W nieodpowiedni sposób zareagował Xavier Dziekoński, który zatrzymał się przy lewym słupku i tylko obserwował wpadającą do siatki futbolówkę. Na niewiele zdała się próba ratowania sytuacji przez Błażeja Augustyna.

Ostatecznie Wisła Płock zdołała wyrównać stan rywalizacji dzięki bramce Alana Urygi z szesnastu metrów w 96. minucie po podaniu Patryka Tuszyńskiego. Ostatecznie drużynie z Mazowsza nie udało się zdobyć trzech punktów, przez co jej seria bez zwycięstwa zwiększyła się do dziewięciu meczów. Po raz ostatni Wisła Płock wygrała 14 lutego tego roku w meczu 17. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań (1:0).