Ekstraklasa znowu zadziwia. Reakcji bramkarza przy golu nie da się wytłumaczyć

Wisła Płock zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2 w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Kuriozalną bramkę z rzutu wolnego w 79. minucie zdobył Mateusz Szwoch po niezrozumiałej reakcji Xaviera Dziekońskiego.

Jagiellonia Białystok przystępowała do meczu z Wisłą Płock w dobrych nastrojach, ponieważ w czterech ostatnich meczach udało im się zgromadzić siedem punktów, z czego sześć z nich wywalczyli w meczach z Cracovią (2:1) i Lechem Poznań (3:2). Wygrana z zespołem prowadzonym przez Macieja Bartoszka dałaby jej możliwość przeskoczenia Górnika Zabrze i zbliżenia się na punkt do Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin, które zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce w tabeli. Tak się jednak nie stało.

Zobacz wideo "Brzęczek będzie lepszym trenerem niż był. Cały czas to jest dobry trener klubowy"

Kuriozalne zachowanie Xaviera Dziekońskiego przy strzale Mateusza Szwocha

Początek niedzielnego meczu należał do drużyny z Płocka, która regularnie pojawiała się w polu karnym przeciwnika i częściej utrzymywała się przy piłce. Bramkę w pierwszej połowie zdobyła jednak Jagiellonia Białystok, konkretniej za sprawą Jesusa Imaza, który wykorzystał podanie Macieja Makuszewskiego i swoim uderzeniem pokonał Krzysztofa Kamińskiego.

Od początku drugiej połowy odważniej atakowała Wisła, natomiast jej strzały nie zostały zamienione na bramkę na 1:1. W 61. minucie prowadzenie Jagiellonii podwyższył Bartosz Bida, który uderzył futbolówkę z kilku metrów. Kontaktową bramkę dla płocczan zdobył Mateusz Szwoch z rzutu wolnego. W nieodpowiedni sposób zareagował Xavier Dziekoński, który zatrzymał się przy lewym słupku i tylko obserwował wpadającą do siatki futbolówkę. Na niewiele zdała się próba ratowania sytuacji przez Błażeja Augustyna.

Ostatecznie Wisła Płock zdołała wyrównać stan rywalizacji dzięki bramce Alana Urygi z szesnastu metrów w 96. minucie po podaniu Patryka Tuszyńskiego. Ostatecznie drużynie z Mazowsza nie udało się zdobyć trzech punktów, przez co jej seria bez zwycięstwa zwiększyła się do dziewięciu meczów. Po raz ostatni Wisła Płock wygrała 14 lutego tego roku w meczu 17. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań (1:0).

Więcej o: