Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michniewicz przedstawił listę życzeń. Legia Warszawa mocno się zmieni

Legia Warszawa podejmie kilka kluczowych decyzji po spotkaniu z Lechią Gdańsk. Dotyczą one głównie przedłużenia wygasających kontraktów - informuje portal Legia.net.

Ośmiu piłkarzy Legii Warszawa ma ważne kontrakty z klubem wyłącznie do końca sezonu 2020/2021. Wciąż do porozumienia z klubem nie doszedł Artur Boruc, Radosław Cierzniak, Igor Lewczuk, Marko Vesović, Valeriane Gwilia, Paweł Wszołek oraz Mateusz Cholewiak. Dodatkowo nie wiadomo, czy Legia skorzysta z opcji wykupu Artema Szabanowa z Dynama Kijów. Na pewno do Brentford wróci Joel Valencia, z którym w Warszawie nie wiążą przyszłości.

Zobacz wideo "Kiedy patrzymy na Legię na tle naszych drużyn, to wszystko wygląda pięknie. Ale to jest bardziej zamek na piasku"

Legia podejmie ważne decyzje po meczu z Lechią Gdańsk. Kilku piłkarzy może opuścić Warszawę po sezonie

Jak informuje portal Legia.net, trener Czesław Michniewicz spotkał się z dyrektorem sportowym Legii Warszawa, Radosławem Kucharskim. Przedstawił on listę pozycji, na których klub potrzebuje wzmocnień, aby skutecznie rywalizować w przyszłym sezonie. Realnym celem Legii jest awans do fazy grupowej Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy. Michniewicz chce nowego bramkarza, dwóch środkowych obrońców, środkowego pomocnika oraz napastnika.

Legia chce, by w klubie zostali Artur Boruc czy Tomas Pekhart. Z klubu mają odejść za to Radosław Cierzniak, a wciąż nie została podjęta decyzja w kwestii wykupu Artema Szabanowa z Dynama Kijów. Nie wiadomo też, co z Valerianem Gwilią. Legia nie będzie robiła problemów z odejściem Rafaelowi Lopesowi, którym interesuje się wiele klubów.

Kluczowe decyzje w sprawie przyszłości i nowego sezonu Legii mają zapaść po meczu z Lechią Gdańsk, który odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 20:30.