Rezerwowy uratował Śląsk. Strzelił gola 30 sekund po wejściu na boisko!

Górnik Zabrze zremisował ze Śląskiem Wrocław (1:1). Obejrzeliśmy wyrównany mecz, w którym obie drużyny miały sporo okazji do zdobycia bramki. Gości uratował Fabian Piasecki, który gola strzelił 30 sekund po wejściu na boisko.

Ani Górnik, ani Śląsk nie zdołały się przełamać w ciekawym meczu PKO Ekstraklasy. W Zabrzu zobaczyliśmy ciekawy mecz, w którym obie drużyny miały swoje szanse (więcej z gry miał Górnik) i który skończył się remisem niezadowalającym nikogo.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław: wyrównany mecz i remis

Górnik wyszedł na prowadzenie po 26. minutach. Po ładniej akcji i zejściu ze skrzydła do środka Jesus Jimenez wyłożył piłkę na piętnasty metr. Alasana Manneh precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Śląska. Gambijczyk zachował spokój i nie dał szans bramkarzowi Śląska.

Wrocławianie rzucili się do odrabiania strat, a swego dopięli po 70 minutach gry. 30 sekund po wejściu na boisko Fabian Piasecki wyszedł sam na sam z Martinem Chudym i ładnym lobem nie dał szans golkiperowi Górnika.

Oba zespoły zagrały z dawno niewidzianą werwą. Szczególnie Górnik, który ostatnio grał gorzej i w przypadku którego spekulowano o zmianie trenera, zagrał tak, jak jeszcze na początku sezonu. Zawodnicy obu ekip byli aktywni, kreowali sporo okazji, ale brakowało im skuteczności. Świetne okazje zmarnowali Mateusz Praszelik, Aleksander Paluszek, Bartosz Nowak czy Adrian Gryszkiewicz.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław: wynik meczu nie zadowolił nikogo

I Górnik, i Śląsk nie cieszą się z podziału punktów. Zabrzanie w ostatnich czterech kolejkach zdobyli ledwie dwa punkty, natomiast wrocławianie z ostatnich pięciu spotkań wygrali ledwie jedno, czterokrotnie dzieląc się punktami z rywalem. Obie ekipy chciałyby walczyć o prawo gry w pucharach, jednak tracąc oczka w ten sposób nie będą w stanie dogonić regularnie punktujących Rakowa czy Piasta.