Kolejny problem Jagiellonii! Koniec sezonu dla lidera defensywy!

W sezonie 2020/2021 Jagiellonia Białystok nie ma zbyt wiele szczęścia. W tym tygodniu trener Rafał Grzyb stracił kolejnego zawodnika. Jak dowiedział się Sport.pl, z powodu kontuzji kolana do końca sezonu drużynie z Białegostoku wypadł lider jej defensywy - Ivan Runje.

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Jagiellonia prawdopodobnie do końca rozgrywek straciła podstawowego lewego obrońcę - Bojana Nasticia, a kontuzjowani są także Paweł Olszewski i Fedor Cernych. 

Zobacz wideo "Brzęczek będzie lepszym trenerem niż był. Cały czas to jest dobry trener klubowy"

Kłopoty zdrowotne dotykają podstawowych zawodników od początku sezonu. Tylko wiosną już z powodu kontuzji i koronawirusa musiało pauzować siedmiu ważnych zawodników Jagi. Oprócz wspomnianych Nasticia, Cernycha i Olszewskiego, wymuszone przerwy w grze mieli Taras Romanczuk, Jesus Imaz, Tomas Prikryl czy Jakov Puljić. Puljić i nowo pozyskany Konrad Wrzesiński opuścili z powodu drobnych urazów opuścili także ostatnie spotkanie ligowe z Cracovią (2:1).

Koniec sezonu dla Runje

Przeciwko zespołowi Michała Probierza nie mógł wystąpić także Ivan Runje. Chorwat pauzował za nadmiar żółtych kartek. Jak się okazuje, obrońca Jagiellonii prawdopodobnie już rozegrał swój ostatni mecz w tym sezonie. Runje doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z gry na około miesiąc. Dokładnie tyle też zostało do końca rozgrywek, bowiem ostatnie spotkanie w sezonie 2020/21 zostanie rozegrane 16 maja - Jagiellonia zagra wówczas na własnym stadionie z Lechią Gdańsk

Kacper Kozłowski podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-BiałaDi Marzio wskazał Polaków, którzy mogą podbić Serie A. Nieoczywiste nazwiska

W niedzielę zespół z Białegostoku zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock (15:00). Jak poinformował trener Rafał Grzyb, w tym spotkaniu oprócz Runje nie zagrają także Nastić, Olszewski i Cernych, a za kartki pauzować musi Bartosz Kwiecień. Dobrą wiadomością dla szkoleniowca Jagiellonii jest za to powrót do gry Wrzesińskiego i Puljicia. 

Jagiellonia Białystok zajmuje dziesiąte miejsce w ekstraklasie z dorobkiem 31 punktów. Ma 11 punktów przewagi nad strefą spadkową oraz 6 punktów straty do czwartego Piasta Gliwice. 

Więcej o: