Poważna kontuzja piłkarza Legii Warszawa. Może nie zagrać już w Polsce

Zimowy nabytek Legii, Artem Szabanow, który wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu ze stolicy doznał poważnej kontuzji, przez którą prawdopodobnie już nie zagra w sezonie 2020/21.

W zremisowanym 0:0 meczu z Lechem Poznań w 24. kolejce ekstraklasy Artem Szabanow musiał przedwcześnie opuścić murawę już w 58. minucie z powodu urazu. Ukraińskiego piłkarza zmienił Paweł Wszołek. We wtorek rzecznik prasowy Legii, Izabela Kruk, przekazała za za pośrednictwem mediów społecznościowych najnowsze informacje nt. stanu zdrowia obrońcy. 

Zobacz wideo Co wiemy o Legii po zimowych transferach? "Podstawowe przykazanie: nie zakochać się w sobie z wzajemnością"

Maciej SkorżaDrugie dno w przyjściu Macieja Skorży do Lecha Poznań? "Brama do tej posady będzie stała otworem"

Ukraiński stoper Legii kontuzjowany. Mecz z Lechem był dla niego prawdopodobnie ostatnim w tym sezonie

- Poznaliśmy diagnozę w sprawie kontuzji Artema Szabanowa. Jest to wysokiego stopnia skręcenie stawu skokowego z uszkodzeniem kompleksu więzadeł. Przerwa 4-6 tygodni - napisała Kruk na Twitterze.

Szabanow w ostatnim czasie był podstawowym obrońcą Legii, która gra w systemie 1-3-5-2. 29-latek jest obecnie wypożyczony z Dynama Kijów do końca czerwca 2021 roku. W obecnym sezonie zagrał dla mistrza Polski w 9 meczach we wszystkich rozgrywkach, w tym w sześciu w podstawowym składzie. Wcześniej przed przyjściem do ekipy Michniewicza pojawił się raz na murawie w barwach Dynama.

- Legii bardzo zależało, żeby mnie pozyskać. O zainteresowaniu wiedziałem już podczas zgrupowania w Dubaju. Kiedy pojawiła się konkretna oferta, wszystko wydarzyło się w trzy dni. To mój pierwszy klub za granicą, będę przyzwyczajał się do otoczenia, ale już teraz jestem gotowy do gry na 100 procent - mówił Artem Szabanow w rozmowie z oficjalną stroną Legii, po po podpisaniu kontraktu.

Ten moment zmienił Roberta Lewandowskiego. Ten moment zmienił Roberta Lewandowskiego. "Wcześniej nie podałby koledze"

Szabanow to dwukrotny reprezentant Ukrainy, wychowanek Dynama Kijów, z którym zdobył krajowy puchar oraz regularnie występował w europejskich pucharach. - Ostatnio stracił sporo czasu z powodu kontuzji i operacji. Ciężko mu było wejść w rytm meczowy. A w tym wieku musi grać, dlatego jak pojawiła się oferta z Legii, obiecałem mu, że pozwolę mu wyjechać do Warszawy - powiedział trener Dynama Mircea Lucescu.

Więcej o: