Drugie dno w przyjściu Macieja Skorży do Lecha Poznań? "Brama do tej posady będzie stała otworem"

Kamil Kosowski, były reprezentant Polski, uważa, że powrót Macieja Skorży na stanowisko trenera Lecha Poznań ma drugie dno. - Jeśli zdobędzie w Lechu kilka trofeów, to brama do posady selekcjonera reprezentacji Polski będzie stała otworem - napisał Kosowski w felietonie dla "Przeglądu Sportowego"

Lech Poznań kilka dni temu poinformował o zatrudnieniu Macieja Skorży, który podpisał z klubem dwuletni kontrakt. Trener wraca do zespołu z Wielkopolski, którego prowadził wcześniej w latach 2014-15, zdobywając z nim mistrzostwo Polski.

Zobacz wideo "Skorża był trudny w codziennym współżyciu, nie przyjmował krytyki. Może wróci odmieniony"

Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji PolskiJerzy Brzęczek blisko powrotu do Ekstraklasy. "Strony są już po rozmowach". Postawił dwa warunki

Kosowski o przyjściu Skorży do Lecha Poznań. "Przyjęcie propozycji ma drugie dno"

Przyjście Skorży do Lecha skomentował Kamil Kosowski w felietonie dla "Przeglądu Sportowego". Były reprezentant Polski stwierdził, że za powrotem trenera do klubu z Poznania kryje się coś więcej. Według Kosowskiego w przyszłości Skorża może zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. 

- Dzięki końcówce rozgrywek Skorża będzie mógł także ułożyć swoją listę piłkarzy, których widziałby w zespole, o ile już jej nie ułożył. Przyjęcie propozycji z Lecha ma według mnie także drugie dno. Skorża chce przez Poznań trafić do reprezentacji Polski. Teraz kadrę prowadzi obcokrajowiec, ale wiadomo, że Paulo Sousa nie będzie wiecznie na tym stanowisku - napisał Kosowski.

I dodał: - Wtedy nowy prezes PZPN będzie się rozglądał za następcą, a tym będzie mógł zostać Skorża. Dostał do prowadzenia silny polski klub, ma doświadczenie w pracy jako asystent trenera Pawła Janasa, jest charakterny i bez wątpienia to jeden z najbardziej utalentowanych polskich szkoleniowców. Jeśli zdobędzie w Lechu kilka trofeów, to brama do posady selekcjonera reprezentacji Polski będzie stała otworem.

Skorża pozostaje jednym z najbardziej utytułowanych polskich trenerów. Mistrzostwo z Lechem Poznań było jego trzecim tytułem - dwa poprzednie zdobył w 2008 i 2009 roku z Wisłą Kraków. Trzykrotnie sięgał też po Puchar Polski, a także raz po Puchar Ligi i Superpuchar. Ostatnio trener prowadził młodzieżową reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którą rozstał się z końcem lutego 2020 roku. W Ekstraklasie ostatnio pracował w 2017 roku w Pogoni Szczecin, jednak ten epizod był zupełnie nieudany. Po zaledwie czterech miesiącach został zwolniony. 

Nowy wielki plan w Realu Madryt! Perez ma trzy główne cele. Nowy wielki plan w Realu Madryt! Perez ma trzy główne cele. "AS": Projekt 3.0

Lech Poznań zawodzi w tym sezonie Ekstraklasy. Początek rozgrywek był w wykonaniu poznaniaków obiecujący, awansowali oni do fazy grupowej Ligi Europy. Nie dostali się jednak do fazy pucharowej, a w lidze wiodło się im coraz gorzej. Po 24 kolejkach Lech zajmuje dopiero 11. miejsce ze stratą aż 22 punktów do prowadzącej Legii Warszawa i dziesięciu do trzeciego Rakowa Częstochowa, który ma jeszcze jeden mecz rozegrany mniej.

Więcej o: