Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

To nie Maciej Skorża poprowadzi Lecha w meczu z Legią! "Klub wystąpił z wnioskiem"

Lech wystąpił do Polskiego Związku Piłki Nożej z wnioskiem, by Janusz Góra mógł oficjalnie poprowadzić poznaniaków w hitowym pojedynku ligowym z Legią Warszawa. To będzie jego jedyny mecz w roli trenera, bo wkrótce klub znów obejmie Maciej Skorża, który podpisze dwuletni kontrakt.

- W tym tygodniu treningi prowadził Janusz Góra, którego wspomagał Dariusz Dudka. I to dotychczasowy asystent zasiądzie na ławce i poprowadzi Kolejorza podczas niedzielnego starcia przeciwko legionistom. 58-letni szkoleniowiec posiada licencję UEFA Pro, więc formalnie nie ma przeszkód, żeby mógł pełnić funkcję trenera w PKO Ekstraklasie - czytamy na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

Zobacz wideo "To będzie szczególne El Clasico. Wreszcie będzie budzić emocje"

Kuriozalna sytuacja w lidze ukraińskiej. Piłkarz podczas celebracji gubi koszulkę. Źródło: TwitterKuriozalne sceny po strzeleniu gola! Piłkarz nie mógł znaleźć koszulki [WIDEO]

Skorża za Żurawia

W poniedziałek z funkcji pierwszego trenera został zwolniony Dariusz Żuraw. Lech pod jego wodzą odpadł z fazy grupowej Ligi Europy, w ćwierćfinale Pucharu Polski, a w lidze zajmuje dopiero dziesiąte miejsce i ma aż 22 punkty straty do prowadzącej Legii Warszawa. Właśnie z tym zespołem zagra w najbliższej kolejce ligowej (niedziela, godz. 17.30). 

Dla Janusza Góry będzie to jedyny mecz w roli pierwszego trenera. Już na początku przyszłego tygodnia ma zostać przedstawiony nowy trener, 49-letni Maciej Skorża. - Czas ten z kolei przyda się nowemu trenerowi, który będzie mógł wprowadzać swoje pomysły w sytuacji, w której zespołowi nie grozi ani spadek, ani walka o eliminacje pucharów. O takich właśnie okolicznościach kilka miesięcy temu mówił nam w wywiadzie Maciej Skorża. Prezes Piotr Rutkowski rozmawiał z nim przed świętami, ale od kilku tygodni szukał też trenerów za wschodnią granicą - pisał trzy dni temu o możliwym zatrudnieniu Skorży Dawid Szymczak, dziennikarz sport.pl.

Dla Skorży będzie to powrót do Lecha Poznań. Był trenerem tej drużyny w sezonie 2014/2015, w którym zdobył mistrzostwo Polski. W październiku 2015 roku został zwolniony.

Legenda piłki śledzi polską 1. Ligę! Legenda piłki śledzi polską 1. Ligę! "Jest dla mnie bardzo ważny"

Jego zatrudnienie jest już pewne. Według informacji "Interii" Skorża już się porozumiał z Lechem i podpisze dwuletnią umowę.