Jarosław Rynkiewicz zapowiada: Złożę wniosek o odwołanie pana Przesmyckiego

- Zamierzam złożyć wniosek do Zarządu PZPN o odwołanie pana Przesmyckiego z funkcji przewodniczącego Kolegium Sędziów - napisał Jarosław Rynkiewicz na swoim profilu na Twitterze.

- Prawomocny Wyrok, Uzasadnienie Sądu, dowody i zeznania świadków, których oba Sądy uznały za wiarygodnych – to aż nadto, by podjąć odpowiednie decyzje w tej sprawie – dodał Jarosław Rynkiewicz.

Zobacz wideo "Sousa mocno rotuje, ale podejmuje nielogiczne decyzje. Przykład? Helik"

Rynkiewicz chce, by Przesmycki zniknął z Kolegium Sędziów

Konflikt między panami rozpoczął się w marcu 2018 roku, jak Jarosław Rynkiewicz udzielił wywiadu, w którym ujawnił praktyki stosowane wobec niego przez szefa Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego. Były arbiter przekonywał, że był gnębiony i to przez niego musiał zakończyć karierę.

- Pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny. Prowadziłem mecze Ekstraklasy. Przede mną mogło być jeszcze pewnie dziesięć lat gwizdania. Obrzydzono mi jednak to zajęcie do tego stopnia, że nie chciałem już tego robić. Z przywileju prowadzenia meczów w najwyższych klasach rozgrywkowych zrezygnowałem w wieku 33 lat - mówił wtedy Rynkiewicz w rozmowie z portalem "WP SportoweFakty".

Przesmycki wytoczył Rynkiewiczowi proces. Najpierw przegrał w Sądzie Okręgowym w Łodzi, a teraz w Sądzie Apelacyjnym. Teraz Rynkiewicz chce, by Przesmycki odszedł z Kolegium Sędziów PZPN.

Andrea Pirlo zmienił zdanie ws. Wojciecha Szczęsnego! Nagły zwrot akcjiAndrea Pirlo zmienił zdanie ws. Wojciecha Szczęsnego! Nagły zwrot akcji

Przesmycki jest jego przewodniczącym od 2011 roku. To on jest odpowiedzialny za jakość sędziowania i to on wyznacza sędziów na mecze Ekstraklasy. W lutym tego roku jego  wystąpienie w programie Liga + Extra wywołało burzę w środowisku piłkarskim. - Dopóki będę przewodniczącym, sędziowie nigdy nie będą karani za błędy, które popełniają. Oni wykonują swoją pracę najlepiej, jak potrafią. Pomyłki się zdarzają - stwierdził.

Więcej o: