Tomas Pekhart piłkarzem marca w ekstraklasie. Ogromna przewaga nad rywalami

Tomas Pekhart został wybrany najlepszym piłkarzem marca w ekstraklasie. Napastnik Legii Warszawa zebrał najwięcej głosów od kapitanów wszystkich 16 zespołów, a 17 głos należy do internautów.

W marcu brano pod uwagę postawę ze spotkań w 20., 21. i 22. kolejce. Tomas Pekhart zebrał głosy sześciu kapitanów z klubów ekstraklasy Dzięki temu zgromadził ponad dwa razy więcej punktów niż kolejny w rankingu jego kolega klubowy, Filip Mladenović. Warto wspomnieć, że w głosowaniu drugi raz z rzędu wybrano zawodnika Legii Warszawa. W lutym piłkarzem miesiąca ogłoszono Bartosza Kapustkę.

Legia Warszawa zdominowała luty i marzec w głosowaniu na najlepszego piłkarza. Pekhart wygrywa głosowanie

Tomas Pekhart w trzech marcowych meczach spędził na boisku 156 ze 270 możliwych do rozegrania minut. To wystarczyło 31-letniemu napastnikowi, aby strzelić cztery gole i wszystkie w jednym meczu z Zagłębiem Lubin. Ostatnio w barwach Legii dokonano tego 53 lata temu! W 1968 roku strzelcem czterech goli był Kazimierz Deyna (wygrana z ŁKS-em 7:0).

W ekstraklasie natomiast ostatnim piłkarzem, który popisał się taką ilością bramek w jednym meczu był Adam Gyurcso w listopadzie 2016 roku. Jak wylicza ekstraklasa, w XXI wieku przed napastnikiem Legii tylko dziesięciokrotnie strzelono więcej niż trzy gole w pojedynczym spotkaniu. Tomas Pekhart zdobył także drugiego najszybszego hat-tricka w historii ekstraklasy. Szybciej trzy gole - już w 16. minucie - strzelił tylko Mieczysław Gracz. Blisko 72 lata temu, bo 29 maja 1949 roku w barwach Wisły Kraków przeciwko Lechii Gdańsk

Stadion Legii centralnym punktem szczepień. Trzaskowski: Gigantyczne wyzwanieStadion Legii centralnym punktem szczepień. Trzaskowski: Gigantyczne wyzwanie

Według statystyk Pekhart gościł na liście strzelców co 39 minut gry. W sumie w trzech meczach oddał osiem strzałów, w tym pięć celnych. Skuteczność jego podań wynosi 75 proc., wygrał połowę pojedynków w powietrzu (7 z 14) i blisko 40% stoczonych w ogóle (12 z 31).