Jak to w ogóle możliwe?! Szysz aż złapał się za głowę. Lechia tuż za podium [WIDEO]

Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 3:1 w ostatnim poniedziałkowym meczu 23. kolejki ekstraklasy i awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Gospodarze już po 23 minutach prowadzili dwoma golami. W 6. minucie po podaniu Jana Biegańskiego bramkę na 1:0 zdobył Łukasz Zwoliński. 17 minut później po zagraniu Flavio Paixao prowadzenie gospodarzy podwyższył Mario Maloca.

Tuż przed przerwą nadzieję Zagłębiu Lubin dał Patryk Szysz, który pokonał Duszana Kuciaka po podaniu Sasy Balicia. Wynik meczu w 64. minucie ustalił Zarko Udovicić.

Lechia pokonała Zagłębie

Pod koniec spotkania Zagłębie miało doskonałą szansę na strzelenie drugiego gola. Po zagraniu z lewej strony z pięciu metrów uderzał Szysz, jednak zamiast do bramki, trafił w poprzeczkę. Tuż po uderzeniu napastnik Zagłębia złapał się za głowę, nie mogąc uwierzyć w pudło, jakie mu się przytrafiło.

Po 23 meczach Lechia Gdańsk ma 36 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Zespół Piotra Stokowca traci zaledwie punkt do Rakowa Częstochowa, który ma zaległy mecz do rozegrania. Zagłębie z 29 punktami zajmuje 9. miejsce.

W następnej kolejce Lechia zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, a Zagłębie podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała.