Występ Pedro Tiby stoi pod znakiem zapytania. "Czekamy"

- Pedro Tiba wciąż trenuje indywidualnie. Mamy jeszcze dwa treningi, zobaczymy, co będzie dalej. Na razie czekamy z ostateczną decyzją. Występ Pedro w Krakowie stoi pod znakiem zapytania - powiedział trener Dariusz Żuraw na konferencji prasowej przed meczem Cracovia - Lech Poznań.

Pedro Tiba doznał urazu mięśniowego w trakcie meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok (2:3), tuż przed przerwą reprezentacyjną. Pomocnik opuścił boisko w 90. minucie, a w jego miejsce wszedł Filip Marchwiński. Tiba był jednym z nieobecnych podczas meczu towarzyskiego z KKS Kalisz wygranym przez Lecha 4:0. Poza nim z powodu urazu nie zagrał Mikael Ishak, a Dani Ramirez dostał kilka dni wolnego w związku z narodzinami dziecka.

Dariusz Żuraw: Występ Pedro Tiby w Krakowie stoi pod znakiem zapytania

Trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw, został zapytany na przedmeczowej konferencji prasowej o sytuację kadrową przed meczem z Cracovią. Trener wypowiedział się na temat sytuacji zdrowotnej Pedro Tiby. Jego zdaniem występ pomocnika w 23. kolejce PKO Ekstraklasy wciąż nie jest pewny. – Pedro zszedł z urazem w meczu z Jagiellonią i wciąż trenuje indywidualnie. Mamy przed sobą dwa treningi, zobaczymy, co będzie dalej. Występ Tiby w Krakowie stoi pod znakiem zapytania – powiedział.

Dariusz Żuraw otrzymał także pytanie na temat sytuacji Lubomira Satki. Słowacki obrońca zagrał ostatni mecz w barwach pierwszego zespołu Lecha 19 grudnia zeszłego roku (0:1 z Wisłą Kraków – dop.red), a 30 marca tego roku zagrał 90 minut w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze z reprezentacją Rosji (2:1). – Lubomir wrócił wczoraj wieczorem do Poznania, więc nie wiem, w jakiej jest dyspozycji. Na ten moment trudno mi określić, kto jest na sto procent gotowy, a kto nie – dodał.

Spotkanie Cracovia – Lech będzie niezwykle istotne dla obu zespołów. Wicemistrz Polski zajmuje 8. miejsce z 29 punktami i traci osiem punktów do, zajmującego trzecie miejsce Rakowa Częstochowa. Z kolei zespół prowadzony przez Michała Probierza znajduje się na 14. miejscu z 20 punktami i ma tylko dwa punkty więcej od Podbeskidzia Bielsko-Biała, które zajmuje ostatnią lokatę w tabeli.

Mecz odbędzie się 3 kwietnia 2021 roku o godzinie 20:00. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.