Mecz ekstraklasy odwołany! Kolejne zakażenia w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa jest kolejnym klubem ekstraklasy, który poważnie dotknęła pandemia koronawirusa. I nie chodzi jedynie o reprezentanta Polski Kamila Piątkowskiego. Z informacji Sport.pl wynika, że w klubie z Częstochowy wykryto kilka zakażeń wirusem COVID-19. Z tego powodu Ekstraklasa SA przełożyła sobotni mecz Rakowa ze Stalą Mielec.

Do tej pory Raków był jednym z niewielu klubów ekstraklasy, który rozegrał dotąd wszystkie spotkania w planowanym terminie. Teraz wszystko wskazuje, że to się zmieni. Jak podał Michał Kołodziejczyk, szef sportu w Canal+, sobotni mecz drużyny Marka Papszuna ze Stalą Mielec zostanie przełożony. "Sobotni mecz Stal Mielec - Raków Częstochowa nie odbędzie się. Powody pandemiczne" - napisał Kołodziejczyk na Twitterze.

Zobacz wideo Paulo Sousa był w szoku, jak słaba jest Ekstraklasa. Nie spodziewał się, że do Europy tak daleko

Nie chodzi jedynie o Piątkowskiego

Jak udało nam się ustalić, wszystko związane jest z zakażeniami koronawirusem w zespole Rakowa Częstochowa. Wprawdzie nie jest to pierwsza "styczność" piłkarzy z Częstochowy z COVID-19 w tym sezonie, bowiem z tego powodu pauzował już m.in. Marcin Cebula, tak teraz sytuacja jest dużo poważniejsza. I nie chodzi jedynie o reprezentanta Polski Kamila Piątkowskiego, który otrzymał pozytywny wynik na zgrupowaniu kadry. Według naszych informacji w Rakowie jest kilka innych przypadków koronawirusa i co więcej, w klubie z Częstochowy spodziewają się tego, że na tym nie koniec. 

Payam NiazmandRaków Częstochowa powalczy z Turkami o bramkarza. Najlepszy w lidze

Jeśli chodzi o spotkanie Stal - Raków, Ekstraklasa SA zaznacza, że ostateczna decyzja jeszcze nie została podjęta, ale skoro szef stacji transmitującej wszystkie spotkania ekstraklasy informuje o tym, że mecz w terminie się nie odbędzie, należy się spodziewać, że oficjalny komunikat w tej sprawie jest kwestią czasu.

Raków Częstochowa jest aktualnie trzecią drużyną w tabeli ekstraklasy. Zespół Marka Papszuna traci do prowadzącej Legii Warszawa jedenaście punktów, a nad czwartą Lechią Gdańsk ma cztery punkty przewagi. 

AKTUALIZACJA: Raków Częstochowa potwierdził informacje Sport.pl o zakażeniach w drużynie. 

"Piłkarze Rakowa Częstochowa oraz sztab szkoleniowy przeszli testy na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. W kilku przypadkach wyniki okazały się pozytywne. Klub wdrożył procedury wynikające z przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz zaleceń Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej, a piłkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego, którzy otrzymali pozytywne wyniki testów, zostali odizolowani od reszty drużyny. W związku z powyższym klub zwrócił się do spółki Ekstraklasa S.A. z prośbą o przełożenie sobotniego meczu ze Stalą Mielec." - napisano w oficjalnym komunikacie. 

AKTUALIZACJA 2: Raków Częstochowa poinformował o przełożeniu meczu ze Stalą Mielec. 

"Ze względu na pozytywne wyniki testów w zespole Rakowa Częstochowa, Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. przełożył sobotni mecz Stal Mielec – Raków Częstochowa w ramach 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Decyzja została podjęta zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN, który jest w bieżącym kontakcie z drużyną Rakowa. Nowy termin spotkania zostanie ogłoszony po ustaleniach z oficjalnym nadawcą – telewizją CANAL+" - napisano.

Więcej o: