Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Osiem gwiazdek na drzwiach w siedzibie Lecha Poznań. Szybka reakcja klubu

Lech Poznań na oficjalnym kanale na Youtube zamieścił film, który wzbudził wielkie kontrowersje. W pewnym momencie możemy na nim zobaczyć drzwi, na których zawieszona została kartka z ośmioma gwiazdkami. Klub z Wielkopolski już wydał oświadczenie w tej sprawie.

Lech Poznań wypuścił do sieci nowe nagranie, którego głównym tematem jest praca skautingu klubu z Wielkopolski. Osoby oglądające cały materiał na Youtube zwróciły uwagę na pewien szczegół, który pojawia się w materiale telewizji klubowej Lecha.

Zobacz wideo Paulo Sousa był w szoku, jak słaba jest Ekstraklasa. Nie spodziewał się, że do Europy tak daleko

Leo Messi może wrócić do klubu, w którym grał w młodości. Leo Messi może wrócić do klubu, w którym grał w młodości. "To się stanie"

Obraźliwy symbol w siedzibie Lecha Poznań dot. partii PiS. "Taki wulgaryzm może dziwić"

Na filmie pojawił się kierownik drużyny Mariusz Skrzypczak, który w pewnym momencie przechodził obok jednych z drzwi w siedzibie skautingu Lecha, na których można było zauważyć przyklejoną kartkę z ośmioma gwiazdkami symbolizującymi walkę z partią rządzącą. Gwiazdki są skrótem od "J....ć PiS", który zyskał popularność podczas Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

"Taki wulgaryzm może dziwić, bowiem w ubiegłym roku Kolejorz – podobnie jak inne kluby piłkarskie – otrzymał 3,5 mln złotych z "tarczy finansowej" dla firm dotkniętych kryzysem w czasie pandemii koronawirusa. Tarcza Polskiego Funduszu Rozwoju pomogła klubowi utrzymać płynność finansową, ale nie była jedyną pomocą rządową dla klubu rządzonego przez rodzinę Rutkowskich" - czytamy na portalu poznan.tvp.pl.

Jerzy Brzęczek i Robert LewandowskiBrzęczek nie chciał lecieć do Monachium! Nowe fakty ws. zwolnienia z reprezentacji Polski

Lech komentuje sprawę dot. symbolu na drzwiach. "Klub nie jest miejscem do publicznego demonstrowania poglądów"

Lech wydał oświadczenie, w którym odniósł się do całej sprawy. "Lech Poznań nie angażuje się politycznie. Pracownicy i kibice Lecha, jak wszyscy Polacy, mają zróżnicowane poglądy, także na politykę. Klub nie jest jednak miejscem do ich publicznego demonstrowania" - brzmi komunikat wydany przez klub z Wielkopolski, który napisał na Twitterze rzecznik klubu, Maciej Henszel.