Oficjalnie: Jacek Magiera wraca do Ekstraklasy! Podpisał dwuletni kontrakt

Jacek Magiera został trenerem Śląska Wrocław. Były szkoleniowiec Legii, a ostatnio reprezentacji młodzieżowych podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia.

- Częścią zawodowego sportu są chwile, w których do rozwoju konieczna staje się zmiana dotychczasowych nawyków i nowe spojrzenie na wykonywaną pracę. Uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym drużyna potrzebuje impulsu i przełamania pewnej rutyny. Ze względu na swój warsztat trener Jacek Magiera z pewnością jest w stanie pomóc zespołowi osiągać jak najlepsze wyniki, a dzięki dużej wiedzy na temat młodych polskich zawodników wpisuje się w strategię klubu - mówi prezes Śląska Wrocław Piotr Waśniewski.

Zobacz wideo Nawet Lewandowski czasem pudłuje. To powinien być czwarty gol! [ELEVEN SPORTS]

Jacek Magiera: Chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty

- Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia - podkreśla nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Magiera w Śląsku zastąpił Vitezslava Lavickę. Ostatnio pracował jako selekcjoner kadry do lat 19, ale niespełna dwa tygodnie temu rozstał się z PZPN. - Uznałem, że pozostanie na tym stanowisku nic nie wniesie do mojej kariery trenerskiej. Bo ile można pić kawę? Wytrzymasz tydzień, dwa, a potem zaczniesz myśleć - tłumaczył w rozmowie ze Sport.pl.

Dla Magiery to powrót do ekstraklasy po ponad trzech latach, gdy kończył trenować Legię Warszawa, z którą pracował przez niecały rok. Wcześniej był także szkoleniowcem Zagłębia Sosnowiec, rezerw Legii i wieloletnim asystentem w sztabie pierwszego zespołu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.