Oficjalnie: Jacek Magiera wraca do Ekstraklasy! Podpisał dwuletni kontrakt

Jacek Magiera został trenerem Śląska Wrocław. Były szkoleniowiec Legii, a ostatnio reprezentacji młodzieżowych podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia.

- Częścią zawodowego sportu są chwile, w których do rozwoju konieczna staje się zmiana dotychczasowych nawyków i nowe spojrzenie na wykonywaną pracę. Uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym drużyna potrzebuje impulsu i przełamania pewnej rutyny. Ze względu na swój warsztat trener Jacek Magiera z pewnością jest w stanie pomóc zespołowi osiągać jak najlepsze wyniki, a dzięki dużej wiedzy na temat młodych polskich zawodników wpisuje się w strategię klubu - mówi prezes Śląska Wrocław Piotr Waśniewski.

Zobacz wideo Nawet Lewandowski czasem pudłuje. To powinien być czwarty gol! [ELEVEN SPORTS]

Robert Lewandowski w meczu Polska - HolandiaLewandowski: Będę zadowolony z minimum sześciu punktów w trzech meczach eliminacji [WIDEO]

Jacek Magiera: Chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty

- Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia - podkreśla nowy szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Magiera w Śląsku zastąpił Vitezslava Lavickę. Ostatnio pracował jako selekcjoner kadry do lat 19, ale niespełna dwa tygodnie temu rozstał się z PZPN. - Uznałem, że pozostanie na tym stanowisku nic nie wniesie do mojej kariery trenerskiej. Bo ile można pić kawę? Wytrzymasz tydzień, dwa, a potem zaczniesz myśleć - tłumaczył w rozmowie ze Sport.pl.

Wrocław. Policja od lat nie zatrzymuje sprawcy śmiertelnego wypadku. Codziennie przechodzi obok komisariatuPiłkarz Jagiellonii uciekał przed policją! Grozi mu więzienie. Klub wydał mocne oświadczenie

Dla Magiery to powrót do ekstraklasy po ponad trzech latach, gdy kończył trenować Legię Warszawa, z którą pracował przez niecały rok. Wcześniej był także szkoleniowcem Zagłębia Sosnowiec, rezerw Legii i wieloletnim asystentem w sztabie pierwszego zespołu.

Więcej o: