Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Lecha Poznań spełnił marzenie. Napisał o tym jeszcze w podstawówce

"Moim największym marzeniem jest zostać piłkarzem. Marzę o świetnej karierze w dobrym klubie. Szczytem moich marzeń jest gra w Lechu Poznań" - napisał kilka lat temu Antoni Kozubal w wypracowaniu, gdy chodził jeszcze do szkoły podstawowej. 16-latek w niedzielę zrealizował swoje pragnienie, debiutując w barwach ekipy Dariusza Żurawa w ekstraklasie.

Była 84. minuta spotkania Lecha Poznań z Piastem Gliwice, kiedy na boisku w barwach gospodarzy pojawił się 16-letni debiutant Antoni Kozubal, który jest piłkarzem akademii Lecha od 2017 roku.

Zobacz wideo Marciniak: "Sędziowie wcale nie boją się VAR-u! Technologia może uratować mi twarz"

Paulo Sousa na konferencji reprezentacji PolskiSousa poda kadrę na najbliższe mecze el. MŚ. Gdzie i kiedy oglądać konferencję?

Antoni Kozubal spełnił marzenie. Został drugim najmłodszym debiutantem w historii Lecha

Pierwszy klub Kozubala, Beniaminek Krosno, w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie z wypracowaniem szkolnym napisanym przez Kozubala, gdy chodził do szkoły podstawowej. "Moim największym marzeniem jest zostać piłkarzem. Marzę o świetnej karierze w dobrym klubie. Szczytem moich marzeń jest gra w Lechu Poznań. Marzenia się spełniają dobrą pracą i chęcią. Jestem młodym dzieckiem, które chce spełniać wspaniałe marzenia. Bardzo kocham piłkę nożną i wierzę, że będę kiedyś piłkarzem" - napisał wówczas Kozubal.

- W wieku 9 lat napisał "Szczytem moich marzeń jest gra w Lechu Poznań". Marzenia się spełniają. 16-letni wychowanek Beniaminka Antek Kozubal zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Lech Poznań. Niesamowita historia! - brzmi treść wpisu klubu z Krosna na Twitterze.

Młody piłkarz, wchodząc na murawę w starciu z Piastem, stał się drugim najmłodszym debiutantem w historii Lecha (16 lat i 210 dni). Pierwsze miejsce należy do Andrzeja Woźniaka, który w momencie debiutu miał 16 lat i 67 dni, a miało to miejsce 13 czerwca 1963 roku w starciu z Gwardią Warszawa.

France Soccer League OneSensacyjna porażka PSG z przedostatnią drużyną w lidze. "Niepokojące"

Dariusz Żuraw często daje szansę młodym piłkarzom zadebiutować w pierwszym zespole Lecha. Kozubal jest wychowankiem Beniaminka Krosno. Zespół Lecha wypatrzył go w 2017 roku, gdy miał 13 lat. 16-latek przed rozpoczęciem rundy wiosennej pojechał z ekipą z Poznania na zgrupowanie do tureckiego Belek, a teraz w końcu dostał szansę wejścia na murawę w meczu ekstraklasy.

Lech Poznań po remisie z Piastem 0:0 po 21 kolejkach jest szósty w tabeli z 29 punktami na koncie. Traci dwa punkty do piątego Górnika Zabrze i cztery do czwartej Lechii Gdańsk. Liderem jest Legia Warszawa - 45 punktów.