Kibice Jagiellonii napisali list do klubu. Domagają się "zdecydowanych działań"

"Od kilku tygodni jesteśmy świadkami katastrofalnej postawy całego naszego zespołu, a po spotkaniu z Pogonią Szczecin wszyscy stanowczo stwierdzamy: TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE!" - piszą kibice Jagiellonii Białystok w komunikacie skierowanym do władz klubu. Jagiellonia w ostatnich sześciu meczach zdobyła zaledwie 2 punkty i spadła na 12. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok jest jednym z największych rozczarowań sezonu 2020/21. Pod wodzą Bogdana Zająca zespół gra słabo i o ile jesienią jeszcze potrafił zbierać ligowe punkty, tak wiosną i z tym są duże problemy. To wszystko przełożyło się błyskawicznie na sytuację drużyny z Białegostoku w tabeli. Jagiellonia jest w niej dopiero dwunasta, a posada trenera Zająca wisi na włosku.

Zobacz wideo Marciniak: "Sędziowie wcale nie boją się VAR-u! Technologia może uratować mi twarz"

Po szóstym kolejnym spotkaniu bez zwycięstwa i trzeciej porażce z rzędu bez strzelonego gola nie wytrzymali kibice Jagiellonii. Dzień po przegranej z Pogonią Szczecin (0:1) sformułowali komunikat, w którym domagają się od klubu "zdecydowanych działań w celu naprawy sytuacji sportowej", w tym "wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za przygotowanie drużyny do rundy wiosennej". Jak łatwo się domyślić, chodzi o sztab szkoleniowy z trenerem Bogdanem Zającem na czele, który w Białymstoku może już liczyć na poparcie co najwyżej części udziałowców i grupy zawodników

"Środowisko Kibiców i Sympatyków Jagiellonii Białystok zwraca się do Zarządu Klubu i Akcjonariuszy o podjęcie zdecydowanych działań w celu naprawy sytuacji sportowej w Jagiellonii. Od kilku tygodni jesteśmy świadkami katastrofalnej postawy całego naszego zespołu, a po spotkaniu z Pogonią Szczecin wszyscy stanowczo stwierdzamy : TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE!" - napisano w komunikacie.

"Oczekujemy zdecydowanych działań i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za przygotowanie drużyny do rundy wiosennej, a także wobec zawodników, którzy swoją postawą godzą w dobre imię największego Klubu w północno-wschodniej Polsce. Zakończył się czas próby. Postawy zespołu nie da się oglądać na boisku. Tak słabo grającej Jagiellonii nie widzieliśmy od dobrych kilku lat. Nie widać również perspektyw na lepsze jutro. Trzeba podjąć trudne, lecz odważne decyzje w celu ratowania bytu Jagi w Ekstraklasie, w tym, czy też następnym sezonie!" - dodano.

"W razie przejścia obojętnie wobec tego, co się dzieje z drużyną, jako kibice zapowiadamy dalsze działanie już poza Internetem!" - zakończyli kibice Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok w tabeli ekstraklasy zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 25 punktów w 21 kolejkach, a jej trener Bogdan Zając jest najgorzej punktującym szkoleniowcem klubu ze stolicy Podlasia od 13 lat i sezonu powrotu Jagiellonii do najwyższej klasy rozgrywkowej. W następnej kolejce zespół z Białegostoku zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.