Lechia Gdańsk wygrywa i zbliża się do podium ekstraklasy, a Flavio Paixao coraz bliżej setki

Bramki obcokrajowców dały Lechii Gdańsk wygraną 2:0 u siebie z Wisłą Kraków. Ekipa z Trójmiasta traci już tylko trzy punkty do podium.

W 63. minucie zawodnicy Lechii Gdańsk mieli pretensje do arbitra, że należał im się rzut karny po zagraniu ręką Davida Mawutora. Sędzia po chwili po analizie VAR podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Flavio Paixao. 36-letni Portugalczyk dotychczas zmarnował tylko pięć z 26 rzutów karnych w polskiej ekstraklasie. Teraz strzelił w górny róg, nie dając Lisowi szans na obronę.

MilikCo za gol Milika! Sam na niego zapracował! "To nie była bramkowa sytuacja"! [WIDEO]

88. gol Paixao

Dla Flavio Paixao to już 88. bramka w historii jego występów w polskiej ekstraklasie. Jest też najskuteczniejszym obcokrajowcem. W dodatku ma najwięcej goli ze wszystkich zawodników, aktualnie występujących w lidze.

Wisła Kraków nie miała świetnych okazji do wyrównania. Mało tego, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gospodarze przeprowadzili piękną kontrę, którą skutecznie sfinalizował Serb Zarko Udovicic.

Lechia wygrała 2:0 i ma już serię sześciu meczów bez porażki w PKO BP Ekstraklasie. Umocniła się na czwartym miejscu w tabeli, a do prowadzącej Legii Warszawa traci dziewięć punktów, ale lider tabeli w sobotę o godz. 20 zagra u siebie z Wartą Poznań. Relacja tekstowa z meczu na sport.pl.

Tak Karim Benzema zdobył zwycięskiego gola z Elche"Co za gol, co za kunszt! Maestro Benzema!" Real uciekł spod topora w 91. minucie! [WIDEO]

Wisła Kraków przerwała serię pięciu meczów bez porażki i wciąż zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.