Wszołek wytłumaczył swoją reakcję po zdobytej bramce. "Emocjonalny moment" [WIDEO]

- Ta cieszynka była dla mnie emocjonalna. Chciałem już wcześniej strzelić gola dla bardzo bliskiej osoby, która odeszła jakiś czas temu - powiedział w Canal+ skrzydłowy Paweł Wszołek, który w niedzielę zapewnił Legii zwycięstwo w meczu ze Śląskiem (1:0).

Bartosz Kapustka podał do Pawła Wszołka, a ten na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i oddał strzał w lewy dolny róg. To był gol na 1:0, w 64. minucie. Jedyny w tym meczu, który zapewnił Legii zwycięstwo ze Śląskiem. Po strzelcu nie było jednak widać wielkiej radości, bo Wszołek zaraz po pokonaniu Matusa Putnocky'ego stanął przed jego bramką, a po chwili odwrócił się od niej, spuścił głowę, schował twarz w dłoniach i utonął w objęciach kolegów.

Nie żyje Hans RauchensteinerTragedia na stadionie Bayernu po meczu z Borussią. "Straciliśmy przyjaciela"

Wszołek wytłumaczy reakcję po golu

W internecie zaczęły od razu pojawiać się domysły, że stłumiona radość Wszołka może mieć związek z niedawną awanturą, którą wywołał w szatni Legii w przerwie meczu z Wisłą Płock (5:2). Wszołek miał wtedy grozić rozwiązaniem kontraktu i być zły na Michniewicza, że nie wpuścił go na drugą połowę, a do tego w kolejnym spotkaniu z Górnikiem (2:1) posadził na ławce.

Ta nietypowa radość po golu ze Śląskiem (a w zasadzie brak radości) to miała być dalsza manifestacja jego niezadowolenia. Tylko że wcale nie o to chodziło. - Ta cieszynka była dla mnie emocjonalna. Chciałem już wcześniej strzelić gola dla bardzo bliskiej osoby, która odeszła jakiś czas temu. To był bardzo wielki kibic Legii, wspaniały człowiek i mam nadzieję, że z góry zobaczył, jak zdobyłem bramkę - wytłumaczył po meczu Wszołek w Canal+.

Barcelona ma nowego prezydenta! Zdolny uczeń lecący na opinii. To on ma odbudować klubBarcelona ma nowego prezydenta! Zdolny uczeń lecący na opinii. To on ma odbudować klub

Legia umacnia się jako lider

Gol Wszołka to był pierwszy celny strzał Legii w tym meczu. Ale to wystarczyło, by pokonać Śląsk i odskoczyć w tabeli. Legia na 10 kolejek przed końcem sezonu ma siedem punktów przewagi nad drugą Pogonią (przegrała w tej kolejce 0:1 z Lechem) i trzecim Rakowem (0:0 z Cracovią). W następnej kolejce podejmie Wartę (sobota, 20)