Wielki powrót do ekstraklasy? Media: Lech Poznań myśli nad zmianą trenera

Maciej Skorża wróci do Lecha Poznań? - to, zdaniem Interii, nie jest wykluczone. Ale do ewentualnej zmiany trenera dojdzie dopiero po zakończeniu sezonu.

Chociaż – jak informował Dawid Szymczak ze Sport.pl – Lech Poznań podjął decyzję o zatrzymaniu Dariusza Żurawia na stanowisku trenera, to zmiana szkoleniowca po zakończeniu sezonu nie jest wykluczona. Kolejorz nie gra na miarę oczekiwań. Odpadł z Rakowem z Pucharu Polski i ma niewielkie szanse na kwalifikację do pucharów poprzez PKO Ekstraklasę. Najbliższe tygodnie mają być dla dyrektorów czasem analizy, czy Żuraw powinien dalej pracować z zespołem, ale pojawiają się już pierwsze nazwiska jego potencjalnych następców.

Zobacz wideo Polska "zapasowym terenem" dla UEFA. Stadiony Lecha i Legii gotowe

Maciej Skorża wróci do Lecha? To opcja brana pod uwagę przez działaczy Kolejorza

Jak informuje Interia, możliwe, że do Poznania wróci Maciej Skorża, czyli ostatni trener, który doprowadził zespół do trofeum, jakim było mistrzostwo Polski w 2015 roku. Niedługo później, po serii porażek w kolejnym sezonie Ekstraklasy, szkoleniowiec został zwolniony i nie dostał od szefów szansy na wyciągnięcie zespołu z kryzysu. "Dziś wiemy, że powrót Macieja Skorży jest brany pod uwagę, co nie znaczy, że jest już pewny czy chociaż prawdopodobny. Nie jest wykluczony" – czytamy w Interii. Warto dodać, że dyrektorem sportowym Kolejorza jest obecnie Tomasz Rząsa, który był asystentem Skorży, gdy ten prowadził poznaniaków.

Po odejściu z Lecha Skorża pracował w Pogoni Szczecin oraz z młodzieżową reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którą rozstał się w lutym ubiegłego roku. Od tego czasu pozostaje bezrobotny, czekając na właściwą ofertę.

Więcej o: