Stal Mielec uratowała punkt w ostatnich minutach meczu, choć przegrywała już dwoma golami

Stal Mielec zremisowała z Wisłą Płock 2:2 w czwartkowym, zaległym meczu ekstraklasy. Gospodarze uratowali punkt, mimo że przegrywali już dwoma golami.

Mecz Stali Mielec z Wisłą Płock pierwotnie miał zostać rozegrany 8 lutego. Miał, jednak z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych oraz kiepskiego stanu boiska w Mielcu został przełożony na inny termin. Spotkanie ostatecznie zaplanowano na 4 marca.

Bardzo długo wydawało się, że ponowną podróż do Mielca piłkarze Wisły Płock będą wspominać bardzo dobrze. Goście objęli prowadzenie w 14. minucie, kiedy po podaniu Alana Urygi do bramki trafił Patryk Tuszyński. Cztery minuty po przerwie zespół Radosława Sobolewskiego prowadził już dwoma golami, bo po zagraniu Mateusza Szwocha gola strzelił Damian Michalski.

Dawid Kubacki nie boi się pogodowego armagedonu. Dawid Kubacki nie boi się pogodowego armagedonu. "Ma kurzyć. Elegancko!"

Stal wydarła remis w meczu z Wisłą Płock

Stal Mielec nie załamała się. W 61. minucie bramkę kontaktową zdobył Maciej Jankowski. Na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry do wyrównania doprowadził zaś Mateusz Matras.

Po 19 kolejkach Stal jest ostatnia w lidze z 16 punktami na koncie. Zespół Leszka Ojrzyńskiego traci punkt do Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz dwa do Cracovii. Wisła Płock zajmuje 13. pozycję w tabeli z 23 punktami.

DLOKRAlarm przed konkursem MŚ w Oberstdorfie! Pierwsze skoki już odwołane!

W niedzielę Stal Mielec zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Wisła Płock w poniedziałek zagra zaś z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim.