Kolejne problemy Wisły Kraków. Poważna kontuzja podstawowego piłkarza

Kolejne problemy w defensywie Wisły Kraków. W najbliższych meczach "Białej Gwiazdy" nie zagra jej podstawowy stoper - Adi Mehremić. Bośniak doznał uszkodzenia więzadeł w stawie skokowym i czeka go kilkutygodniowa przerwa.

28-letni obrońca nabawił się urazu w ostatnim meczu ligowym z Pogonią Szczecin, wygranym przez Wisłę 2:1. Z tego powodu już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Serafin Szota.

Jak informuje Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie, "obrońca poddany został szczegółowym badaniom, które wykazały uszkodzenie więzadła stawu skokowego. Zawodnik rozpoczął rehabilitację, ale sztab medyczny Białej Gwiazdy rozważa także leczenie operacyjne stawu. Przerwa obrońcy potrwa kilka tygodni i uzależniona jest od postępów w rekonwalescencji."

Problemów na środku obrony Wisły ciąg dalszy

Na początku 2021 roku Peter Hyballa ma duży problem ze swoimi środkowymi obrońcami. Zimą zespół opuścili Lukas Klemenz i Rafał Janicki, pozyskany zimą Tim Hall w niecodziennych okolicznościach już zdążył rozwiązać kontrakt, a inny zimowy nabytek, Souleymane Kone, szybko nabawił się kontuzji.

Prezentacja piłkarzy Lechii. Wiceprezes Lechii Maciej BałazińskiWiceprezes Wisły pozywa ojca Aleksandra Buksy. Domaga się "30 srebrnych jednozłotówek"

W związku z tym szkoleniowiec Wisły może szybko wprowadzić do gry zakontraktowanego w piątek Ghańczyka Davida Mawutora. Inną opcją pozostaje przesunięcie na środek obrony Macieja Sadloka i wprowadzenie na bok obrony Serafina Szoty lub Krystiana Wachowiaka.

Wisła Kraków zajmuje 12. miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 21 punktów po 18 kolejkach. W najbliższym meczu "Biała Gwiazda" zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock (28 lutego).