Legia sprowadza kolejnego zawodnika! Transfer Rusina już przesądzony

Potwierdzają się doniesienia Sport.pl o negocjacjach Legii Warszawa ws. transferu Nazarija Rusina z Dynama Kijów. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl sprawa ta jest już przesądzona i 22-latek trafi na Łazienkowską na zasadzie wypożyczenia do końca grudnia.

Legia Warszawa nie próżnuje na rynku transferowym. Niedawno do klubu dołączył reprezentant Uzbekistanu Jasur Yakshibaev z Pakhtatora Taszkient, a ostatnio spekulowano na temat rzekomych negocjacji klubu z Kamilem Grosickim. Teraz okazuje się, że na Łazienkowską trafi kolejny napastnik, Nazarij Rusin z Dynama Kijów, który podąży drogą swojego kolegi z drużyny Artema Szabanowa, wypożyczonego do Legii z Dynama do końca sezonu. 

Zobacz wideo Polska "zapasowym terenem" dla UEFA. Stadiony Lecha i Legii gotowe

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek ostrzega kadrowicza. "Oddala się od projektu Paulo Sousy"

Dwóch piłkarzy Dynama Kijów w Legii? Czy doniesienia Mircei Lucescu się potwierdzą?

O transferze do Legii zrobiło się głośno w ostatnich dniach za sprawą trenera Dynama Kijów Mircei Lucescu. Rumuński szkoleniowiec oznajmił publicznie, że do warszawskiego klubu trafią dwaj zawodnicy z jego drużyny - awizowany już wcześniej obrońca Artem Szabanow, a także napastnik Nazarij Rusin.

-  Rusin? Legia to jakościowy, europejski zespół, walczący o mistrzostwo. Chcą zobaczyć, jak się Rusin poradzi w ich zespole. On musi zmienić otoczenie, aby poczuć europejski poziom. To tylko mu wyjdzie na dobrze, tak samo jak wielu młodym i obiecującym zawodnikom z naszej kadry, którzy muszą zrobić krok do przodu w seniorski futbol - mówił trener Dynama, potwierdzając wcześniejsze doniesienia dziennikarza Sport.pl, Jakuba Seweryna.

Na Łazienkowską miał trafić również jeszcze jeden Ukrainiec - Władysław Kabajew, ale te informacje zdementował sam zawodnik. - Nic o tym nie wiem. Czytam tylko plotki w internecie. Na tę chwilę zostaję w Zorii. Widziałem, ze Rusin idzie do Legii. To mój kolega. Życzę mu powodzenia. Co do mojego transferu, to nic się nie dzieje. Na pewno nie pójdę na wypożyczenie. Latem może coś się zmieni, ale w grę wchodzi raczej tylko transfer definitywny - powiedział zawodnik Zorii Ługańsk. 

Z informacji Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wynika, że transfer Nazarija Rusina jest już ostatecznie przesądzony. Trafi on do Legii na zasadzie wypożyczenia do końca grudnia 2021 roku. Ukrainiec grał w pierwszym zespole Dynama Kijów od 2018 roku. Wcześniej występował w drużynach młodzieżowych. Dla seniorskiej drużyny zagrał w sumie w 41 meczach w których udało mu się strzelić 9 goli. W 2019 roku przebywał na wypożyczeniu w Zorii Ługańsk dla której zagrał w 17 meczach i zaliczył 7 bramek. W tym sezonie w barwach drużyny z Kijowa wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu ligi ukraińskiej i przebywał na boisku zaledwie 19 minut. Ma za sobą również występy w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. 

Media opublikowały zeznania Cibickiego. Przegrał wszystko, co zarobiłMedia opublikowały zeznania Cibickiego. Przegrał wszystko, co zarobił

Więcej o: