Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek ostrzega kadrowicza. "Oddala się od projektu Paulo Sousy"

- Kamil Grosicki nie gra i to mnie smuci. Moim zdaniem oddala się on od projektu: reprezentacja Polski 2020/2021 - mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Kamil Grosicki występuje w barwach beniaminka Premier League od stycznia 2020 roku. Reprezentant Polski zagrał w 19 spotkaniach w barwach zespołu z West Bromwich, w których zdobył jedną bramkę i zanotował pięć asyst. Jego kontrakt z WBA jest ważny do końca sezonu 2020/2021.

Zobacz wideo Kulisy pracy Sousy. Grosicki bliżej Polski? Neymar płacze we Francji [SEKCJA PIŁKARSKA #77]

Grosicki oddala się od reprezentacji Polski? Odważne stwierdzenie prezesa Bońka

Do początku lutego 2021 roku Kamil Grosicki był łączony z transferem do Nottingham Forest czy Dijon FCO. Ostatecznie okno transferowe w wielu ligach się zamknęło, co spowodowało liczbę plotek na temat powrotu Grosickiego do PKO Ekstraklasy. Były zawodnik Hull City czy Stade Rennais był łączony z Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok, ale też Pogonią Szczecin. Prezes Pogoni, Jarosław Mroczek, zdementował plotki łączące Grosickiego z powrotem do Szczecina. Z kolei agent piłkarza, Daniel Kaniewski, powiedział w Sekcji Piłkarskiej, że nie ma tematu transferu w zimowym oknie.

Całą sytuacją nie jest zadowolony prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Prezes PZPN w rozmowie z Robertem Błońskim z "Przeglądu Sportowego" zaznaczył, że 32-latek oddala się od projektu polskiej kadry, którą prowadzi Paulo Sousa. – Kamil to symbol naszej kadry w ostatnich pięciu-sześciu latach, zawsze był przydatny i mogliśmy na niego liczyć. Mam do niego słabość, często wymieniamy się wiadomościami w mediach społecznościowych. Ale w reprezentacji muszą grać zawodnicy, którzy są w formie i występują na co dzień w swoich klubach. Kamil nie gra i to mnie smuci. Moim zdaniem oddala się od projektu kadry 2020/2021 – powiedział prezes Boniek.

Nowy format Ligi Mistrzów praktycznie przesądzony. Polskim klubom będzie łatwiejNowy format Ligi Mistrzów praktycznie przesądzony. Polskim klubom będzie łatwiej

Zdaniem Zbigniewa Bońka, zbliżające się EURO 2020 nie byłoby ostatnim turniejem Grosickiego w karierze. – Szkoda, żeby Kamila zabrakło na EURO, ten turniej nie musi być jego ostatnim w karierze reprezentacyjnej. On może nam pomóc, ale tylko w momencie, jeśli będzie w formie. Jeśli przez rok nie będzie grał, będzie mu o to trudno. Trzymam kciuki, aby coś się w tej kwestii zmieniło – skwitował prezes PZPN.

Więcej o: