Górnik wygrał po golu w ostatnich sekundach. Szóste zwycięstwo Warty

Warta Poznań pokonała 1:0 Zagłębie Lubin, a Górnik Zabrze wygrał 2:1 ze Stalą Mielec w poniedziałkowych meczach ekstraklasy.

Była 75. minuta meczu w Grodzisku Wielkopolskim, gdy po zagraniu Michała Jakóbowskiego bramkę dla Warty Poznań zdobył Łukasz Trałka. Bramkę, która dała drużynie Piotra Tworka szóste zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy i bardzo ważne punkty w kontekście zakładanej walki o utrzymanie w lidze.

Po 17 kolejkach Warta zajmuje 11. miejsce w lidze z 20 punktami na koncie. Drużyna Tworka ma sześć punktów przewagi nad Stalą Mielec, która rozegrała o jeden mecz mniej. Za tydzień Warta zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Dzień wcześniej, w niedzielę, Zagłębie Lubin podejmie Raków Częstochowa.

Drużyna Martina Seveli wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym roku. Lubinianie w lidze przegrali nie tylko z Wartą, ale też z Wisłą Płock i zremisowali z Lechem Poznań oraz odpadli z Pucharu Polski, z którego wyeliminowała ich Chojniczanka Chojnice. Zagłębie zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli z 23 punktami. Drużyna Seveli ma pięć punktów straty do 3. Rakowa.

Wdowiak porozumiał się z Cracovią i już może grać w nowym klubie w ekstraklasieWdowiak porozumiał się z Cracovią i już może grać w nowym klubie w ekstraklasie

Wygrana Górnika, Stal wciąż ostatnia

Do ostatnich sekund doliczonego czasu gry na rozstrzygnięcie kibice oglądający mecz Górnika Zabrze ze Stalą Mielec. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1, a decydującą bramkę w samej końcówce zdobył Piotr Krawczyk.

Stal objęła prowadzenie w 7. minucie po strzale Aleksandara Kolewa. 20 minut później goście powinni prowadzić 2:0. Powinni, jednak rzut karny zmarnował Maciej Domański. W 64. minucie kontaktowego gola dla zabrzan strzelił zaś Przemysław Wiśniewski.

Sensacja! Bayern strzelił trzy gole, a i tak stracił punkty w Monachium! Bramka LewandowskiegoSensacja! Bayern strzelił trzy gole, a i tak stracił punkty w Monachium! Bramka Lewandowskiego

Stal jest ostatnia w tabeli i ma jeden mecz rozegrany mniej od Podbeskidzia Bielsko-Biała, do którego traci dwa punkty. Górnik to obecnie 4. drużyna ekstraklasy, która traci tylko punkt do Rakowa. W następnej kolejce Stal podejmie Cracovię (piątek), a Górnik zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk (sobota).