Wdowiak porozumiał się z Cracovią i już może grać w nowym klubie w ekstraklasie

Mateusz Wdowiak już teraz wzmocni Raków Częstochowa. Piłkarz, który od miesięcy trwał w konflikcie z Cracovią, wreszcie porozumiał się z poprzednim klubem i może przenieść się do trzeciej obecnie drużyny ekstraklasy.

Od kilku miesięcy sytuacja między Mateuszem Wdowiakiem i Cracovią była bardzo napięta. Zawodnik nie chciał podpisać nowego kontraktu z klubem, który za karę zdecydował się zesłać go do trzecioligowej drużyny rezerw. 25-letni wychowanek Cracovii, którego kontrakt z klubem wygasał z końcem czerwca tego roku, pod koniec stycznia związał się Rakowem Częstochowa.

Zobacz wideo "Polak przychodzi do klubu, pracuje, nie dyskutuje. Chce wykorzystać swoją szansę"

Umowa piłkarza miała obowiązywać od 1 lipca. Miała, jednak Wdowiak do trzeciej drużyny ekstraklasy przeniesie się już teraz. Cracovia poinformowała o osiągnięciu porozumienia z piłkarzem, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich zainteresowanych.

Borussia Dortmund będzie miała nowego trenera! Klopp wróżył mu wielką karieręBorussia Dortmund będzie miała nowego trenera! Klopp wróżył mu wielką karierę

Wdowiak wreszcie porozumiał się z Cracovią

Wdowiak już teraz będzie mógł wrócić na poziom ekstraklasy, a Raków zyska ważnego piłkarza w kontekście walki o medale w tym sezonie. Cracovia rozwiąże problem, za który od dawna była już krytykowana przez kibiców i ekspertów. Krakowski klub otrzyma też pieniądze za transfer Wdowiaka oraz nie będzie musiał wypłacać mu czterech pensji do końca obecnego sezonu.

France Soccer League OneKoniec spekulacji? "Mbappe zapewnił PSG, że nie odejdzie przed wygaśnięciem kontraktu"

Co równie ważne, sprawa ta nie znajdzie zakończenia w Piłkarskim Sądzie Polubownym przy PZPN. To do tego organu sprawę skierował Wdowiak, który domagał się rozwiązania kontraktu z Cracovią z winy kluby. 

Wdowiak w pierwszym zespole rozegrał łącznie 152 mecze, w których strzelił 13 goli i zanotował 23 asysty. W poprzednim sezonie zdobył z klubem Puchar Polski.

Więcej o: