Lech Poznań kontynuuje koszmarną serię. Dariusz Żuraw zagrożony?

Wisła Płock pokonała Lecha Poznań 1:0 w 17. kolejce ekstraklasy. Jedyną bramkę w meczu zdobył debiutujący w lidze Luka Susnjara. Za to "Kolejorz" znajduje się w coraz gorszej sytuacji.

Raptem dwóch minut potrzebował Luka Susnjara, by strzelić pierwszego gola w ekstraklasie. 23-letni napastnik, który trafił do Wisły Płock pod koniec stycznia, wszedł na boisko w 71. minucie, zmieniając Damiana Rasaka. Chwilę później Słoweniec cieszył się z bramki w debiucie w lidze. Bramki, która dała Wiśle Płock zwycięstwo w meczu z Lechem Poznań.

Susnjara pokonał Mickey'a van der Harta strzałem z bliska po podaniu Patryka Tuszyńskiego z prawej strony pola karnego. Wiślacy mogli objąć prowadzenie kilka chwil wcześniej, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha Tuszyński uderzył wprost w rywala. Po przerwie okazję do strzelenia gola mieli też goście, jednak w znakomitej sytuacji fatalnie przestrzelił Jakub Kamiński.

Marcin Gembiak (motorowodnictwo, 2010 rok) Źródło: FacebookWielokrotny mistrz Polski zmaga się z bardzo rzadkim nowotworem. "Narośl na kości miała 8 cm"

Kolejna porażka Lecha Poznań

Lech Poznań w tym roku nie wygrał jeszcze meczu w lidze. We wcześniejszych dwóch spotkaniach piłkarze Dariusza Żurawia zremisowali z Górnikiem Zabrze (1:1) i Zagłębiem Lubin (0:0). Poznaniacy w tym sezonie wygrali raptem cztery mecze, ostatni raz 6 grudnia, kiedy podejmowali Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Simona Halep odbiera gratulacje od Igi Świątek po meczu w IV rundzie Australian Open.Simona Halep komentuje starcie z Igą Świątek. "Musiałam coś zmienić"

Fatalna gra Lecha sprawia, że mnożą się pytania o przyszłość Żurawia. Po 17 kolejkach poznaniacy zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 19 punktów. Lech ma tylko pięć punktów więcej od ostatniej w lidze Stali Mielec, która rozegrała o dwa mecze mniej.

Wisła Płock awansowała na 9. miejsce w tabeli. Drużyna Radosława Sobolewskiego odniósł cztery zwycięstwa z rzędu i po 16 kolejkach ma na koncie 22 punkty. W następnej kolejce poznaniacy zagrają u siebie ze Śląskiem Wrocław (niedziela), a Wisła Płock pojedzie do Warszawy, gdzie zagra z Legią (sobota).