Legia Warszawa pozyskuje nowego piłkarza. Ogłasza to bardzo ostrożnie

Artem Szabanow jest już w Warszawie. W poniedziałek i wtorek środkowy obrońca, który ostatnio występował w Dynamie Kijów, przechodzić będzie testy medyczne.

- Dzień dobry Warszawo - przywitał się Artem Szabanow na krótkim wideo, które w niedzielę po południu opublikowała Legia Warszawa w mediach społecznościowych. O tym, że 28-letni stoper może zostać nowym zawodnikiem mistrzów Polski, informowaliśmy już na początku tygodnia. Teraz informuje też klub, ale robi to bardzo ostrożnie - z akcentem na "może" - bo tej zimy już przyleciał do stolicy jeden zawodnik - Marko Janković - który też miał podpisać kontrakt, ale nie przeszedł testów medycznych.

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Zbigniew Boniek i Paulo SousaZbigniew Boniek wyjaśnia zmianę. "Martwiliście się o moje zdrowie?"

Mircea Lucescu zdradził dwa transfery Legii Warszawa?

Ale transfer Szabanowa potwierdza też Mircea Lucescu, czyli trener Dynama Kijów, który poinformował, że obrońca zostanie wypożyczony do Legii na pół roku. - Artem stracił sporo z powodu kontuzji i operacji. Ciężko mu było wejść w rytm meczowy. A w tym wieku musi grać, dlatego jak pojawiła się oferta z Legii, obiecałem mu, że pozwolę mu wyjechać do Warszawy - powiedział Lucescu

I dodał: - Artem pokazał się z dobrej strony w sparingu z Legią na obozie przygotowawczym w Dubaju i tam został zauważony. Nie ma jednak mowy o tym, że opuści klub na stałe. Idzie na wypożyczenie na trzy miesiące. Mamy sporą rywalizację w obronie, dlatego skoro sam chce zmienić otoczenie, nie byłoby w porządku go blokować.

Anders Vejrgang przegrał pierwszy mecz w weekendowej lidze FIFA535 zwycięstw i tyle! Brutalny koniec niesamowitej serii Vejrganga w FIFA

Lucescu zasugerował, że zawodnikiem Legii może też zostać Nazarij Rusyn. 22-letni napastnik Dynama, który też miałby trafić do Warszawy na wypożyczenie. Przy Łazienkowskiej wciąż negocjują formę tego transferu, ale w sobotę klub poinformował, że pozyskał już nowego napastnika. Jest nim  23-letni Jasur Yakshibaev, trzykrotny reprezentant Uzbekistanu (więcej tutaj).

Więcej o: