Legia ma nowego napastnika! Transfer Yakshibaeva potwierdzony

Jak poinformował klub na swojej stronie internetowej Jasur Yakshibaev został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. 23-letni reprezentant Uzbekistanu podpisał 2,5 letni kontrakt.

Nowy nabytek Legii jest aktualnym mistrzem Białorusi z Szachtiorem Soligorsk i wicekrólem strzelców tamtejszej ligi. Występuje głównie jako napastnik, ale może grać także na obu skrzydłach. W poprzednim sezonie zagrał w 27 meczach, w których zdobył 16 bramek i zaliczył sześć asyst. W reprezentacji Uzbekistanu jak dotąd rozegrał trzy spotkania. Do Legii przechodzi z najbardziej utytułowanego klubu w swojej ojczyźnie Pakthatora Taszkient. 

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

- W zeszłym roku na Białorusi grałem jako napastnik. Bardzo dobrze czuję się w napadzie. Preferuję ofensywne podejście do futbolu. Poprzez YouTube wiele dowiedziałem się o Legii. Wiem, że występowaliście w Lidze Mistrzów UEFA, są tu wspaniali kibice i panuje świetna atmosfera. - powiedział Jasur Yakshibaev cytowany przez legia.com.

DLOPOAfera w Poznaniu. Warta pozywa Lecha. "Chcemy doprowadzić do jasnej sytuacji"

Zanim transfer się potwierdził na temat zawodnika wypowiedział się trener Legii Czesław Michniewicz - Cudów na początek od niego nie oczekuję. Musi się zaadaptować w nowym miejscu i otoczeniu. Na materiałach filmowych wygląda jednak dobrze. W ustawieniu 4-3-3 może grać na obu skrzydłach. W razie potrzeby obsadzi wszystkie ofensywne pozycje - podkreślił szkoleniowiec na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią.

 

23-latek podpisał z Legią kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z możliwością przedłużenia. Na boisku będzie występował z numerem 7.

Śląsk Wrocław - Wisła KrakówMecz Śląsk - Wisła rozsławił polską ekstraklasę poza granicami. Ale chyba nie o taką sławę chodziło

Więcej o: